Wiadomości - Aktualności

Rusza duża inwestycja kanalizacyjna!

Dodał: administrator Data: 2022-10-06 13:10:36 (czytane: 912)

W dniu 22.09.br. w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów podpisano umowę wykonawczą z firmą „Budomont” Rzeszów na realizację dużej inwestycji kanalizacyjnej w miejscowościach: Książnice (etap I i II), Karsy Duże i Słupia (etap II).

W ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy zostanie wykonanych ponad 17 km sieci kanalizacyjnej, 6 przepompowni i ponad 100 przyłączy domowych.

Wartość kosztorysowa opiewa na 10.120 mln. złotych. W kwocie tej mieści się 9.175 mln zł wsparcia rządowego w ramach programu „Polski Ład” i około 1 mln zł wkładu własnego gminy.

Umowę podpisali:  ze strony inwestora burmistrz Wiesław Skop i ze strony wykonawcy Klaudia Kwaśniak – prokurent  firmy „Budomont”. Towarzyszył jej dyrektor ds. technicznych Marek Szpak. Zawarcie kontraktu odbyło si  w obecności Posła na Sejm R.P. Michała Cieślaka, który będąc jeszcze Ministrem ds. Samorządu statecznie zabiegał o dotację dla gminy Pacanów na kluczowe inwestycje. Obecna była Rada Miejska z jej przewodniczącym Arturem Czubem, Rady Sołeckie  i Sołtysi:  Książnic – Monika Masłowska, Kars Dużych – Marek Mądry i Słupi – Artur Molenda.

Poseł M. Cieślak zapowiedział kolejną edycję wsparcia rządowego w „Polskim Ładzie” oraz przekazanie dodatkowej subwencji rozwojowej dla samorządów jesienią bieżącego roku.

Rada Miejska i burmistrz podziękowali parlamentarzyście za zrozumienie lokalnych potrzeb i problemów oraz za ustawiczne wspieranie samorządu, wręczając mu specjalne podziękowanie.

 64_Kanalizacja3.jpg

64_Kanalizacja4.jpg

64_Kanalizacja5.jpg

64_Kanalizacja6.jpg

64_Kanalizacja7.jpg

64_Kanalizacja8.jpg

64_Kanalizacja1.jpg

64_Kanalizacja2.jpg 

Serwis Informacyjny UMiG

 Zdjęcia R. Gwóźdź

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Duże inwestycje w gminie! W tle wielka kasa!

Powszechna drożyzna, gwałtowne wzrosty kosztów inwestycji i remontów nie zahamowały zaplanowanych prac instalacyjno-budowlanych w gminie...