Wiadomości - Aktualności

Podatki lekko w górę!

Dodał: administrator Data: 2022-12-06 09:12:38 (czytane: 907)

W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Radni po dłuższej dyskusji zadecydowali o podwyżce wszystkich stawek podatkowych na rok 2023 o 5 procent.

Decyzja ta jest kompromisem pomiędzy gwałtownie rosnącymi kosztami działalności samorządu /szczególnie cen prądu, gazu, usług, a szczególnie inwestycji i remontów/, a trudną sytuacją ekonomiczną mieszkańców naszej gminy. Podwyżka ta spowoduje przyrost dochodów gminy w granicach około 100 tysięcy złotych przy 30 milionowym budżecie planowanym na rok 2023.

 52_Sesja.jpg

…jestem zadowolony z osiągniętego porozumienia z Radą Miejską w tym obszarze. W ostatnich latach staraliśmy się utrzymywać podatki na stałym, relatywnie niskim poziomie, co nas wyróżniało na tle samorządów z powiatu buskiego. Środki potrzebne do realizacji inwestycji i remontów zdobywane były z powodzeniem poza budżetem gminy, szczególnie w latach 2021 – 2022. Jednak reformy podatkowe rządu, wojna i gwałtowna inflacja spowodowały, że samorządy stanęły przed poważnymi problemami, wręcz pod „ścianą”…”– komentował decyzję Radnych burmistrz Wiesław Skop.

Dla zobrazowania sytuacji podajemy Państwu dwa zestawienia podatków gmin ościennych: przed i po ostatnich podwyżkach.

Stawki podatkowe w 2022 roku i 2023 roku

Stawki podatkowe od środków transportowych w 2022 roku

Stawki podatkowe od środków transportowych w 2023 roku

/Serwis informacyjny UMiG/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina walczy z wykluczeniem komunikacyjnym!

W miesiącu październiku 2022 r. informowaliśmy o efektach starań miasta i gminy Pacanów o dofinansowanie rządowe do kilku nowych...