Wiadomości - Aktualności

Pożegnalna sesja Rady Gminy Pacanów. Deklaracja wójta Wiesław Skopa

Dodał: kw Data: 2018-11-19 10:22:05 (czytane: 1154)

W dniu 15.11.2018 r. na pożegnalnej sesji Rady Gminy Pacanów spotkali się radni, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy i zaproszeni goście.

Sesję poprzedziła msza święta dziękczynna za minioną kadencję samorządu w Bazylice w Pacanowie, którą odprawił ksiądz prałat Leszek Domagała, w asyście księży proboszczów: Kajetana Burzyńskiego i Tomasza Grajdka. Duchowni przekazali także życzenia radnym i wójtowi na kolejne 5 lat samorządowej służby.

W obradach rady wzięli udział m.in. radny wojewódzki Krzysztof Dziekan, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek, radni powiatowi: Krzysztof Eliasz i Jerzy Kordos. Obecna była także szefowa ECB Karolina Kępczyk.

Prowadzący sesje Jan Nowicki dokonał podsumowania minionych 4 lat pracy samorządu, a następnie podziękował koleżankom i kolegom radnym wszystkich szczebli za konstruktywną współpracę. Wszyscy zostali obdarowani gustownym upominkiem książkowym z dedykacją. Podziękowania odebrali także kierownicy jednostek organizacyjnych gminy.

W toku sesji swoje podsumowanie kadencji i założenia na kolejne 5 lat przedstawił także wójt Wiesław Skop.
,,…to jest dobry moment żeby poinformować Państwa o mojej decyzji dotyczącej przyszłego zarządzania gminą. To będzie ostatnia moja kadencja.  Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść…Nie oznacza to jednak, że czekają nas lata spowolnienia. Będę dążył do wypełnienia przyrzeczeń wyborczych i mam głęboką nadzieję, że wspólnie z Wysoką Radą ten program zrealizujemy…” – powiedział gospodarz gminy.

W obradach uczestniczyli w charakterze obserwatorów także nowo wybrani radni: Marcin Patyna, Robert Maliga, Tadeusz Dziekan i Małgorzata Pawelec. Oni swoją misję samorządowca zaczną realizować po złożeniu ślubowania, co zaplanowane jest na 20 listopada 2018 r. Wtedy też ukonstytuuje się nowa Rada Gminy.

0054_Sesja1.jpg

0054_Sesja4.jpg 

0054_Sesja2.jpg

0054_Sesja6.jpg 

0054_Sesja3.jpg

0054_Sesja5.jpg


Serwis informacyjny UG
Zdjęcia : UG

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.53.231

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...