Wiadomości - Aktualności

Piknik rodzinny w Trzebicy

Dodał: mratusznik Data: 2018-08-03 07:31:39 (czytane: 755)

Stowarzyszenie „Razem w przyszłość” w Trzebicy jest Beneficjentem projektu finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Królewskie Ponidzie”.

Projekt obejmował inwestycje w  dwóch lokalizacjach - w Trzebicy oraz w Słupi i  był prowadzony na mocy porozumienia o współpracy dwóch stowarzyszeń: "Razem w przyszłość" jako partner wiodący i OSP Słupia.

Trzebica: W Trzebicy przedmiotowa operacja polegała na wybudowaniu altany rekreacyjnej z grillem i wyposażeniem (stoły i ławki) oraz utwardzeniu terenu w technologii kostka. Zakres rzeczowy operacji obejmował również wykonanie ogrodzenia terenu, który Stowarzyszenie wniosło jako rzeczowy wkład własny

Słupia:  W Słupi przedmiotowa operacja polegała na wybudowaniu altany rekreacyjnej z grillem i wyposażeniem (stoły i ławki) oraz utwardzeniu terenu w technologii kostka. Zakres rzeczowy operacji obejmował również zakup i montaż monitoringu wizyjnego w miejscu realizacji inwestycji.

Ze względu na zbieżność celu zdecydowano się podjąć współpracę w jego osiągnięciu. W rezultacie powstały dwa obiekty infrastruktury rekreacyjnej sprzyjające zagospodarowaniu czasu wolnego mieszkańców oraz osób przebywających na obszarze LGD. Przedmiotowa operacja stworzyła atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego mieszkańców. Efekty operacji  mają charakter niekomercyjny i ogólnodostępny.
W dniu 21 lipca w Trzebicy odbył się w nowym obiekcie piknik rodzinny, który zgromadził mieszkańców w każdym wieku – od niemowlaków do seniorów.

Odkąd inwestycja została zakończona odbyły się w niej: komunia, 2 osiemnastki i kilka wakacyjnych spotkań młodzieży z Trzebicy i okolicznych miejscowości.

Postawy ludzi oraz efekty cieszą oczy Zarządu i dostarczają radości osobom korzystającym z obiektu, a to z kolei nakręca stowarzyszenie do dalszych działań na rzecz zmiany wizerunku miejscowości.

Zarząd stowarzyszenia „Razem w przyszłość” serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia celu projektu tj:
Gminie Pacanów na czele z wójtem W. Skopem za udzielenie nieoprocentowanej pożyczki na realizacje inwestycji oraz wsparcie organizacji pikniku;
Andrzejowi Gądkowi za nieodpłatne przekazanie siatki ogrodzeniowej oraz systemu rynnowego;
Markowi Dziekanowi za nieodpłatne przekazanie bramy i bramki ogrodzeniowej
Mieszkańcom Trzebicy za nieodpłatną pracę własną przy montażu ogrodzenia , wszelką życzliwość  i pomoc w realizacji inwestycji oraz liczny udział naszej wspólnej inicjatywie.
Wszystkim zaproszonym gościom za przyjęcie zaproszenia.

0077_Piknik1.jpg

0077_Piknik2.jpg

0077_Piknik4.jpg

0077_Piknik3.jpg

0077_Piknik5.jpg

0077_Piknik7.jpg


/Ewa Satora/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.85.162.213

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwrot podatku akcyzowego II półrocze 2018 r.

W dniach od 1 do 31 sierpnia 2018 r. w Urzędzie Gminy w Pacanowie pok. nr 9 będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego...