Wiadomości - Aktualności

Pasowanie na ucznia 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy

Dodał: mratusznik Data: 2019-11-15 09:01:08 (czytane: 780)

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców.

Uczniowie poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli. Ślubowanie – to bardzo ważny i szczególny dzień w życiu każdego pierwszaka. 7 listopada 2019 podczas tej uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, koleżanek i kolegów oraz przybyłych gości zaprezentowali swój pierwszy program artystyczny w szkole. Następnie ślubowali na flagę państwową, po czym Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od starszych kolegów.

Po oficjalnej  części rodzice pierwszaków zorganizowali dla swoich pociech wspaniały poczęstunek. Ciasta, babeczki i tort były przepyszne. Wszyscy pełni wrażeń i dobrego humoru rozeszli się do domów. Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce!

 81_Pasowanie1.jpg

81_Pasowanie2.jpg 

81_Pasowanie3.jpg 

81_Pasowanie4.jpg 

81_Pasowanie5.jpg 

/SP Wójcza/

Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.107.209

obiektywny (2019-11-19 13:41:03 - IP: ***3.114.82)

burmistrz nie chce szkoły w Oblekoniu zamykać. Chce ją przekształcić w szkołę filialną. A 41 dzieci w tej szkole to niegospodarność! W sąsiedniej stopnicy tamtejszy wójt/ burmistrz zostawił jedną dużą szkołę w Stopnicy. Zebrał za to pochwały od wyborców.

Toja (2019-11-15 18:33:01 - IP: ***73.185.160)

Jedną szkołą się chwalimy drugą chcemy zamknąć?. Tak to dziś wygląda. Jeszcze niedawno Burmistrz zapewniał że dopuki on w gminie(mieście) rządzi, doputy szkoła w oblekoniu będzie działać. Teraz daje szkole szansę taką że jeżeli szkoła znajdzie prywatnego sponsora to dalej będzie istnieć. Zamiast inwestować lub samemu starać się o fundusze dla szkoły, Burmistrz pozostawia sprawę do samoistnego rozwiązania. Panie Burmistrze nie po to Pacanów stał się znowu miastem, żeby edukacja najmłodszych była opłacana z budżetu rodziców lub tzw. Sponsorów. Od tego chyba jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a jeżeli to takie trudne to widocznie (mimo niedawno zakończonych wyborów samorządowych) czas zmienić burmistrza.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA w Przedszkolu Samorządowym w Pacanowie

Jesteśmy przedszkolakami zawsze chcemy być zuchami. Bawić się uczyć grzecznie będziemy tutaj wszystkim to ślubujemy!...