Wiadomości - Aktualności

Park Akademia Bajki w Pacanowie powstaje w szybkim tempie

Dodał: administrator Data: 2020-04-24 07:45:04 (czytane: 1534)

Mimo epidemii koronawirusa prace przy budowie Parku Akademia Bajki w Pacanowie postępują bardzo szybko.Wykonawca zapewnia, że budowa zakończy się na pewno rok wcześniej niż planowany termin, a być może uda się jeszcze szybciej.

 88_Centrum1.jpg

88_Centrum2.jpg 

Przypomnijmy, że budowa Parku to inwestycja za ponad 20 milionów złotych. Według projektu, nowo powstały park ma być złożony z kilku części: bezpłatnej - rekreacyjnej ze skateparkiem, przestrzenią do organizacji koncertów i spotkań oraz placem z fontannami. Zimą będzie też lodowisko. Będzie też część płatna, czyli ogrody tematyczne z parkiem komiksowym, legendami, bajkami i baśniami oraz powieściami, po których zwiedzający będą mogli przejść się szlakami tematycznymi. Znajdzie się tam też park linowy, grota solna, labirynt oraz stanowiska multimedialne. Ceny biletów do strefy płatnej będą uzależnione od założonego czasu zwiedzania, czyli od dwóch do nawet czterech godzin oraz od dni tygodnia. Dodatkowo poszczególnym rodzinom będą przysługiwać ulgi, takie jak karta dużej rodziny, zniżka dla rodzin zastępczych czy samotnych matek. Dodajmy, że część biletowa będzie podzielona tematycznie na cztery przenikające się ogrody, porządkujące świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich: 1. Ogród Komiksu, 2. Ogród Legend, 3. Ogród Bajek i Baśni, 4. Ogród Powieści. W ramach inwestycji powstaną też nowe atrakcje takie jak: labirynt komiksu z komiksowymi klasykami takimi jak "Tytus, Romek i Atomek" Papcia Chmiela oraz "Koziołek Matołek" Kornela Makuszyńskiego; ogród ekologiczny i pawilony manualne; małpi gaj, czyli Gaj małpki Fiki-Miki,; specjalne miejsca piknikowe z kawiarenką i skateparkiem.

88_Centrum3.jpg

88_Centrum4.jpg

88_Centrum5.jpg

88_Centrum6.jpg

88_Centrum7.jpg

88_Centrum8.jpg

/echodnia.eu/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

APEL w sprawie zaniechania wypalania traw i pozostałości roślinnych !!!

Pomimo wprowadzenia na terenie całego kraju stanu epidemicznego, ostatnie dni ocieplenia spowodowały, że znów ruszył proceder wypalania...