Wiadomości - Aktualności

Park Akademia Bajki w Pacanowie otwarty

Dodał: administrator Data: 2021-07-07 07:51:27 (czytane: 885)

4 lipca otwarto nową atrakcję dla dzieci w pacanowskim Europejskim Centrum Bajki. W uroczystości otwarcia Akademii Bajki - parku edukacyjnego na świeżym powietrzu.

 Zobacz

W trakcie otwarcia kompleksu odsłonięto ławeczkę obchodzącego 88. urodziny bajkowego Koziołka Matołka. Autorem rzeźby “gospodarza” pacanowskiego Centrum Bajki jest kielecki artysta Sławomir Micek.

Zobacz

Zobacz

 

Park Edukacyjny „Akademia Bajki” to nowa atrakcja podzielona na dwie strefy: ogólnodostępną ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną i zielonym skwerem z siedziskami oraz strefę biletowaną, podzieloną tematycznie na cztery przenikające się edukacyjne ogrody, porządkujące świat literatury dziecięcej pod kątem gatunków literackich. Znajdziecie tu: Ogród Komiksu, Ogród Legend, Ogród Bajek i Baśni oraz Ogród Powieści.

Na terenie każdego z ogrodów zlokalizowane są stacje multimedialne, prezentujące treści edukacyjne, tematycznie nawiązujące do wybranych bajek, powieści, komiksów oraz legend zatopionych w morzu, legend świętokrzyskich, czyli legend od Bałtyku do Tatr.

W Zwierzyńcu można podziwiać zwierzęta hodowlane oraz różnorodne ptactwo w kurnikach i wolierach. Interesującą atrakcją jest również park linowy.

Zobacz

Misją Akademii Bajki jest nauka poprzez kreatywną zabawę, odwoływanie się do istoty bajek oraz rozwijanie wyobraźni i ciekawości świata. Park “Akademia Bajki” powstał w ramach projektu pn. Rozbudowa Europejskiego Centrum Bajki o Park Edukacyjny “Akademia Bajki w Pacanowie”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wartość projektu to ponad 22 miliony zł.

Zobacz

Źródło: ECB w Pacanowie, swietokrzyskie.pro

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...