Wiadomości - Aktualności

Miłość do straży ma we krwi! Grzegorz Malinowski z Pacanowa Strażakiem Roku 2021 w powiecie buskim

Dodał: administrator Data: 2021-10-08 12:02:07 (czytane: 412)

W straży służył jego dziadek, tata, wujkowie, a 14 lat temu do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pacanowie dołączył także on. 36 – letni Grzegorz Malinowski zwyciężył plebiscyt na Najlepszego Strażaka 2021 w powiecie buskim. - Życie ludzkie jest dla mnie bezcenne. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – to jego życiowe motto.

Pan Grzegorz zapytany o historie, które najbardziej zapadły mu w pamięć podczas pełnienia swojej misji podkreślił, że tak naprawdę nie ma dwóch takich samych wyjazdów. - Każda akcja różni się od pozostałych, ale co ciekawe, najbardziej pamiętam tę, którą wykonałem nawet nie wyjeżdżając z domu – wspomina 36 – latek i opowiada, że pewnego dnia do jego domu wbiegła roztrzęsiona znajoma prosząc, żeby udzielił pomocy jej mężowi, który był nieprzytomny. - Bez chwili wahania podjąłem się reanimacji aż do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Usłyszałem wtedy, że gdyby nie ja, to ten człowiek nie miałby szans na przeżycie i przyznam szczerze, że takie rzeczy naprawdę zapadają w pamięć - uśmiecha się mieszkaniec Pacanowa.

Grzegorz Malinowski podkreśla, że praca w straży daje wiele satysfakcji, ale często zdarzają się też “trudne” wyjazdy i wtedy psychika narażona jest na duże obciążenie, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co strażacy zastaną na miejscu. -Towarzyszy nam wtedy adrenalina, ale i pozytywne myślenie, że uda się uratować życie, mienie, dobytek. Oczywiście nie każda akcja tak się kończy, ale musimy być pewni, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Musimy być zawsze mocno skoncentrowani, żeby nie popełnić żadnego błędu – zaznacza pan Grzegorz.

Strażak z Pacanowa zdradził nam, że nadal jest kawalerem, ale jak zaznaczył ma wspaniałych rodziców, rodzeństwo i przyjaciół.

Czym jest dla niego zdobycie tytułu Strażaka Roku 2021 w powiecie buskim? - Bardzo się cieszę ze zdobytego tytułu, który motywuje mnie do dalszej pracy, pomocy innym, a wszystkim, którzy oddali na mnie głosy bardzo dziękuję – uśmiecha się mieszkaniec Pacanowa i dodaje, że zamierza pełnić swoją misję i pomagać innym dopóki wystarczy mu zdrowia i sił. - Życie ludzkie dla mnie jest bezcenne. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek - zaznacza.

61_Strazak1.jpg 

61_Strazak2.jpg 

/echodnia.eu/

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące wsparcia rozpoczęcia działalności gospodarczej i pożyczek dla MŚP

dnia 13.10.2021 r. godz. 12.00 w sali konferencyjnej UMiG w Pacanowie. MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA NIEOPROCENTOWANEJ POŻYCZKI DO 1 MLN ZŁOTYCH! ...