Wiadomości - Aktualności

Książki wieczorową porą smakują najlepiej!

Dodał: mratusznik Data: 2018-06-11 14:21:51 (czytane: 674)

Przekonali się o tym uczestnicy drugiej już Nocy Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pacanowie.

W tym roku ogólnopolska akcja odbywała się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Ma ona na celu w niekonwencjonalny sposób. Po powitaniu uczestnicy przeczytali głośno wiersz J. Heller pt.: „Strachy”, który uświadomił im, ze strach ma tylko wielkie oczy. Najodważniejsi zdecydowali się zarapować utwór co wywołało sporo śmiechu wśród dzieci.

Następnie rozpoczęła się gra biblioteczna pod nazwą „ Nie taka biblioteka straszna…”. Uczestnicy musieli kolejno wykonywać zadania, aby rozwikłać zagadkę biblioteki i odnaleźć kufer pełen skarbów. Aby tego dokonać wszyscy detektywi musieli współpracować w poszukiwaniach. Zadanie to okazało się atrakcyjnym i pobudzającym wyobraźnię przeżyciem, nie tylko dla najmłodszych.

Zachwyt wzbudził kolorowy „wizaż”, bowiem okazało się, że wymalowane dziecięce buzie świeca w ciemności. Dzieci ochoczo biegały w najmroczniejsze zakamarki biblioteki, by to sprawdzić.

„Pokaż swoja druga twarz” to kolejna atrakcja Nocy bibliotek, podczas której dzieci wykonały maski-czaszki, które ozdobiły według własnego pomysłu.

„Przez cały rok nie mieliśmy tylu atrakcji co dzisiejszego wieczoru” – oto słowa jednej z zachwyconych uczestniczek.  Wspaniała zabawa tak pochłonęła dzieci, że zapomniały o obiecanym „małym co nie co”.
Przyszedł więc czas na kolejne atrakcje: pizza, soki i projekcja kinowego hitu „Tarapaty”, który opowiada o dwójce młodych przyjaciół, którzy podobnie jak nasi biblioteczni detektywi musieli odkryć tajemnicę.

Jak widać w bibliotece można się fantastycznie bawić.                     

Noc w bibliotece uważamy za udaną - ten rewelacyjny wieczór zaskoczył wszystkich (nawet same organizatorki).

0083_Noc01.jpg

0083_Noc02.jpg

0083_Noc03.jpg

0083_Noc04.jpg

0083_Noc05.jpg

0083_Noc06.jpg

0083_Noc07.jpg

0083_Noc08.jpg

0083_Noc09.jpg

0083_Noc10.jpg


/GBP/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.207.82.217

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

'ZŁOTE GODY' 2018 r. - zgłoszenia

USC Pacanów do 13 lipca 2018r. przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich z terenu gminy Pacanów, które w bieżącym roku obchodzą 50-tą...