Wiadomości - Aktualności

IV Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Dodał: mratusznik Data: 2017-09-15 07:05:36 (czytane: 921)

Gdy myślę: Ojczyzna

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, we współpracy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem i Biurem Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji UMWŚ zaprasza solistów oraz zespoły muzyczne w wieku od 9 do 19 lat do udziału w „IV Świętokrzyskim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej”.

 0061_Patrio.jpg

Zachęcamy do refleksji nad naszą historią i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Do przywrócenia ponadpokoleniowych spotkań muzycznych i przypominania w zbiorowej pamięci niektórych zapomnianych już polskich pieśni  patriotycznych. Poczujmy wagę słów: Polska, Ojczyzna, Historia, Tradycja. Niezależnie od wieku, razem.

Zgodnie z regulaminem, zgłoszenia uzdolnionych muzycznie wokalistów (poprzez przesłanie karty uczestnictwa i podkładu muzycznego na adres: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, ul. K. Makuszyńskiego 1, 28-133 Pacanów z dopiskiem „IV Świętokrzyski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej”) powinny nastąpić do dnia 19 października 2017 r., a przygotowany utwór może trwać najdłużej 5 minut.

Na wokalistów i Opiekunów czekamy 26 października 2017 r. w Pacanowie. Wykonanie utworu oceni jury, biorąc pod uwagę: repertuar, interpretację i osobowość artystyczną wykonawców. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają gry edukacyjne, dyplomy i statuetki. Dodatkowo – w nagrodę - zaprezentują się publicznie 12 listopada 2017 r. w Kielcach.

Zapraszamy!

Regulamin oraz załączniki dostępne na stronie www.centrumbajki.pl

Kontakt w sprawie konkursu: Katarzyna Pluta, tel. 41 376 50 88

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.159.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...