Wiadomości - Aktualności

DZIEŃ ŻÓŁTY - DZIEŃ SŁOŃCA

Dodał: mratusznik Data: 2019-06-19 07:21:40 (czytane: 510)

Kończąc realizację programu KRAINA BARW, którego zamierzeniem było podejmowanie różnorodnych działań dotyczących poznawania, nazywania i zabaw z kolorami w grupie Muchomorki w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie ostatnie zajęcie z tego cyklu dotyczyło koloru żółtego.

Wakacje tuż  tuż, lato a przecież kolor żółty jest ich nieodłącznym atrybutem. Przedszkolaki przyszły ubrane na żółto, „przyniosły ”coś” żółtego i cały dzień królował ten kolor. Były wiersze, „żółte zagadki”, zabawa z żółtą piłką i „List do słońca” z prośbą aby zawsze świeciło, bo dzięki niemu jest jasno i ciepło. Dzieci oglądały  ilustracje przedmiotów ,roślin w kolorze żółtym, wyszukiwały koloru żółtego w otoczeniu. Ta barwa wszystkim kojarzy się  z najbardziej żółtym i najważniejszym na świecie- słońcem ! Piękne słoneczko z wydzieranki wykonało każde dziecko. Ponieważ  podczas naszego „żółtego dnia” niebo było trochę zachmurzone, to kiedy wyjrzało słońce  „Muchomorki” mogły z radością  pobawić się na placu zabaw przy  przedszkolu.

Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów, przyjazny, radosny i dla dzieci oznaczający słońce, wakacje, siłę, radość, uśmiech, kwiaty, plaże, piasek.

Z racji zbliżających się wakacji życzymy wszystkim przedszkolakom, by były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji!!!!

MUCHOMORKOM dziękuję za wspólnie spędzony rok i życzę byście  w tych letnich, wakacyjnych  miesiącach znaleźli chwile na ulubioną aktywność, na realizowanie dziecięcych marzeń.. Niech wakacje sprawią Wam wielką frajdę!

65_Dzien1.jpg

65_Dzien2.jpg

65_Dzien3.jpg

65_Dzien4.jpg

65_Dzien5.jpg

65_Dzien6.jpg

65_Dzien7.jpg

65_Dzien8.jpg

65_Dzien9.jpgBarbara Żurek

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.191.72

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psów, kotów

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr VI/42/19 Rady Miejskiej w Pacanowie z dnia 11 lutego 2019r.,...