Wiadomości - Aktualności

Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej w Wójczy

Dodał: mratusznik Data: 2019-11-18 07:27:14 (czytane: 527)

8 XI 2019 w Dniu Zdrowego Śniadania uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy wspólnie z nauczycielami przygotowali i zjedli w klasach wartościowe śniadania.

Przy okazji w formie zabawy poznali podstawowe zasady zdrowego żywienia. Nauczyli się jak higienicznie przygotowywać i dlaczego warto każdego dnia przed wyjściem do szkoły zjeść śniadanie.
 
Pierwsze śniadanie jest dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. Jedzenie śniadania zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy i otyłości.

81_Dzien1.jpg

81_Dzien2.jpg

81_Dzien3.jpg

81_Dzien4.jpg

81_Dzien5.jpg


/SP Wójcza/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.229.70

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pasowanie na ucznia 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. ...