Wiadomości - Aktualności

Czytanie na śniadanie w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2020-10-07 07:29:28 (czytane: 798)

Pod takim hasłem z inicjatywy pań bibliotekarek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacanowie odbyło się spotkanie z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie w dniu 5.10.2020 r.

W ramach współpracy oraz utrzymywania kontaktu z przedszkolakami pani dyrektor Anna Szcześniak i pani Joanna Wleciał rozmawiały z dziećmi na temat biblioteki, wypożyczania książek a także  przeczytały w kolejnych grupach opowiadania z książeczek: „Kicia kocia u dentysty” A. Głowińskiej, „Samochodzik Franek w wesołym miasteczku” K. Górskiej i „Odwagi zajączku” N. Kinnear. Przedszkolaki uważnie słuchały, wypowiadały się na temat treści opowiadań i nie tylko, bo chyba każdy przedszkolak lubi pochwalić się swoją wiedzą na wszelkie tematy. Takie miłe spotkania będą odbywać się w naszym przedszkolu w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Zachęcamy wspólnie z Paniami bibliotekarkami dzieci razem z rodzicami do odwiedzania tak atrakcyjnego miejsca jakim jest Gminna Biblioteka Publiczna . W tym zaczarowanym świecie książek wszyscy znajdą coś dla siebie- i mali i dorośli. To miejsce w którym można brać udział w zabawach, grach, warsztatach i ciekawych spotkaniach . W chwili obecnej szczególnie zachęcamy  rodziców z dziećmi urodzonymi w latach 2014-2017 do udziału w projekcie „Mała książka wielki człowiek”. Te dzieci otrzymają Wyprawkę Czytelniczą w skład której  wchodzi:  książka, odznaka czytelnika i Karta  Małego Czytelnika do zbierania naklejek.Za każdą wypożyczoną książeczkę dziecko otrzyma naklejkę a za uzbieranie dziesięciu naklejek  zostanie uhonorowane dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. To prezent na dobry czytelniczy start! W Wyprawce  także rodzice znajdą coś dla siebie-przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Niech biblioteka będzie  dla  każdego dziecka ważnym miejscem na  mapie dzieciństwa!

Zachęcam i życzę czytelniczych sukcesów!

63_Czytanie1.jpg 

63_Czytanie2.jpg 

63_Czytanie3.jpg 

63_Czytanie4.jpg 

63_Czytanie5.jpg 

63_Czytanie6.jpg 

63_Czytanie7.jpg 

63_Czytanie8.jpg 

63_Czytanie9.jpg 

 

Barbara Żurek

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Bajki

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie...