Wiadomości - Aktualności

100 urodziny Pani Agnieszki Perciak z Grabowicy

Dodał: administrator Data: 2021-07-22 11:52:52 (czytane: 385)

6 lipca 2021 r. mieszkanka gminy Pacanów Agnieszka Perciak obchodziła jubileusz 100-lecia urodzin. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu.

Pani Agnieszka Perciak z domu Rasała urodziła się 6 lipca 1921 roku w Suchowoli gm. Stopnica. Wyszła za mąż za Franciszka (zmarł 22 marca 2004 r.) pochodzącego ze Słupca (dziś gmina Łubnice) i zamieszkali w Karsach Małych tu budując rodzinne szczęście. Dochowali się trójki dzieci, dziewcząt – Krystyny (dziś mieszka na Śląsku), Danuty (dziś mieszka w Grabowicy i opiekuje się mamą), Janiny (zmarła w roku 2017). Jubilatka jest prababcią piątki prawnuków i piątki praprawnuków.

Zobacz

Pani Agnieszka całe życie pracowała z mężem na roli utrzymując dom i dzieci. W wieku senioralnym przez pewien czas mieszkała z najstarszą córką w Sosnowcu, ale to przywiązanie do natury nie na długo pozwoliło jej na miejski rytm życia. Spakowała swoje rzeczy i wróciła tu, gdzie spędziła całą dorosłość - do córki Danuty. Jednak występujące dolegliwości zdrowotne i dostęp do ciągłej opieki medycznej, rehabilitacyjnej w warunkach domowych po pewnym czasie zmusiły do skorzystania z oferty Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Stopnicy, gdzie zamieszkała nie tracąc kontaktu z córką i jej domem w Grabowicy.

Dziś ja potrzebuję spokoju, specjalistycznej opieki i tu w Stopnicy mam wszystko czego potrzebuję. Mam swoich nowych znajomych, przyjazny personel placówki, Ja muszę być osobą sprawną, gdyż mam dla kogo żyć i cieszyć się z moich prawnuków i dorastających ich dzieci” – mówiła Pani Agnieszka.

Pocztą kurierską jubilatka otrzymała życzenia i prezenty od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Koniusza Wojewody Świętokrzyskiego.

 Zobacz

Osobiście dostojną Jubilatkę z serdecznymi życzeniami, bukietami kwiatów, specjalnymi, okolicznościowymi prezentami odwiedzili w dniu jej setnych urodzin w domu w Grabowicy Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Wiesław Skop, Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Czub oraz zastępca kierownika USC Aneta Wróbel.

Wiesław Skop składając życzenia powiedział m.in. „Dzisiejszy dzień jest świętem wyjątkowym. Wielu z nas odbiera życzenia 100 lat życia, lecz niewielu z nas może obchodzić taki jubileusz. Dane było Pani przeżyć cały wiek, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. To wielki zaszczyt, że możemy dziś dzielić z Panią i najbliższą rodziną te piękne chwile”.

 Zobacz

Z życzeniami przychodzili także sąsiedzi, znajomi z Kars, z którymi dzielili swój los ciężkiej pracy na roli. Niesamowitą radość sprawiła jubilatce wizyta grupy pań ze Stowarzyszenia "Warszawka" Komorów-Grabowica, której przewodniczyła Henryka Komasara, sołtys i radna Rady Miejskiej w Pacanowie  jednocześnie w jej miejscu pobytu w CR-O w Stopnicy z ogromnym dedykowanym 100-latce tortem i specjalnymi na tą okoliczność prezentami.

Tej szczególnej wizycie towarzyszyli mieszkańcy Centrum z personelem opiekuńczym a szczęśliwa jubilatka osobiście zdmuchnęła świeczki i dzieliła przywieziony tort częstując urodzinowych gości zgromadzonych w świetlicy placówki.

 Zobacz

Pani Agnieszce gratulujemy tak pięknego Jubileuszu, jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy dzień był radosny, pełen życzliwości, miłości i oby jak najdłużej mogła cieszyć się tą sprawnością, jakiej pozazdrościć może niejeden czterdziesto czy pięćdziesięciolatek.

 fotoreportaż

Tekst i zdjęcia Robert Gwóźdź

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja w sprawie dyżuru pracownika ZUS odnośnie programu Dobry Start 300+

W dniu 17.08.2021 r. (wtorek) pracownik ZUS ma pełnić dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy w Pacanowie odnośnie programu 300+, który będzie...