"Co nowego w Erasmusie?"

Dodał: administrator Data: 2020-01-29 14:08:19 (czytane: 1370)

Pod takim hasłem 17 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie odbyło się spotkanie upowszechniające rezultaty projektu pt. „After-school clubs to increase motivation and prevent dropout”.

Projektu realizowanego przez placówkę w ramach programu Erasmus +  wspólnie z czterema szkołami z Bułgarii, Grecji, Turcji i Litwy. Odbiorcami spotkania była cała społeczność szkoły, podzielona na dwie grupy wiekowe.

Uczniowie, którzy brali udział w wyjeździe do Bułgarii, zaprezentowali relację z pobytu szkół partnerskich w Grohotnie w listopadzie 2019 roku.  Prezentacja multimedialna, którą wspólnie przygotowali, pozwoliła im zilustrować doświadczenia np. udziału w lekcjach w bułgarskiej szkole, wizycie w lokalnej telewizji, wspólnych warsztatach muzycznych, komputerowych i wiele innych, o których opowiadali zgromadzonym uczniom i nauczycielom. Dodatkowo wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w panelu dyskusyjnym, związanym z omawianą relacją i spróbowania regionalnych potraw.

99_Erasmus1.jpg

99_Erasmus2.jpg

99_Erasmus3.jpg

99_Erasmus4.jpg