Wiadomości - Aktualności

O bieżącej współpracy z sołtysami

Dodał: mratusznik Data: 2019-03-11 14:39:39 (czytane: 1003)

W dniu 10 marca 2019 roku burmistrz Wiesław Skop i przewodniczący Rady Miejskiej Artur Czub spotkali się z Sołtysami Gminy Pacanów.

Była to pierwsza robocza narada z przewodniczącymi Rad Sołeckich wybranymi w styczniu i w lutym 2019 roku na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. Odprawa wypadła w doroczne święto: „Dzień Sołtysa”, więc nie mogło zabraknąć życzeń od burmistrza i szefa Rady Miejskiej.

Omówiono sprawy bieżące, poszczególne problemy sołectw i gminy. Za kilka tygodnia gmina wprowadzi ubezpieczenia od następstw wypadków, OC i rozbojów z kradzieżą dla wszystkich sołtysów. W dobie narastającej przestępczości to działanie jest nieodzowne. Sołtys jest bowiem funkcjonariuszem publicznym i musi mieć zapewnioną ochronę.

Poruszono narastający problem wałęsających się, bezpańskich psów i potrzebę doinformowania mieszkańców sołectw o wdrożonych programach sterylizacji zwierząt.

Przedstawiciel Izby Rolniczej Artur Czub zapoznał zebranych z najnowszymi informacjami dotyczącymi pracy w rolnictwie i działalności Izby.

Zabawnym i zmuszającym do refleksji akcentem było doroczne wręczenie symbolicznego bociana dla sołtysa miejscowości w której w roku 2018 nie było żadnych urodzeń. Tym razem odebrał go Szymon Troń – Sołtys Żabca – dość dużej miejscowości.

W dalszej części burmistrz Wiesław Skop zaprosił Panie Sołtyski i Panów Sołtysów na słodki poczęstunek.

 85_Soltys1.jpg

85_Soltys2.jpg 

/Serwis Informacyjny UMiG/
Zdjęcia: Robert Gwóźdź

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.85.162.213

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...