Informacja ze spotkania dotyczącego programu 'Czyste powietrze'

Dodał: mratusznik Data: 2019-02-05 10:09:37 (czytane: 1964)

W dniu 1 lutego 2019r. w sali konferencyjnej w Urzędu Miasta i Gminy w Pacanowie odbyło się spotkanie informacyjne z mieszkańcami Gminy Pacanów dotyczące programu „Czyste powietrze”.

Spotkanie prowadziła przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Pani Katarzyna Kitlińska - Doradca Energetyczny. Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe, termomodernizacji domów jednorodzinnych oraz instalacji odnawialnych źródeł energii, by efektywnie zarządzać energią. Na spotkaniu przedstawione zostały zasady programu oraz  warunki uzyskania dofinansowania omówiono również  sposoby składania wniosków.

PREZENTACJA ZE SPOTKANIA

91_Czyste.jpg