Wiadomości - Aktualności

607 tysięcy wsparcia dla Szkoły Podstawowej w Pacanowie - umowa podpisana

Dodał: kw Data: 2018-10-12 12:32:53 (czytane: 1866)

Dnia 11.10. 2018 r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość, podczas której została podpisana umowa o dofinansowanie konkursowego projektu „ Nowoczesna Szkoła ”

z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020   Europejskiego Funduszu Społecznego. Nazwa poddziałania 8.3.2. – Wsparcie kształcenia  podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych.
Projekt będzie realizowany od 01.10.2018 r. do 31.03. 2020 r.
Umowę w obecności uczniów, rodziców oraz kadry pedagogicznej podpisywali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Wójt Gminy Pacanów Wiesław Skop, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pacanowie Małgorzata Stańczyk oraz  Aneta Wróbel z upoważnienia Skarbnika Gminy  Doroty Adamczyk.

 0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow5.jpg

 

 0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow6.jpg

 

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow1.jpg

 Uroczystość została uświetniona przez pokazy wokalne i muzyczne naszych uczniów pod przewodnictwem nauczyciela muzyki Mariusza Maligi. 

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow11.jpg

Projekt jest jednym z 16  dofinansowanych projektów wyłonionych w drodze konkursu wśród wielu nadesłanych do oceny, co podkreślił Pan Marszałek, jest wielkim sukcesem dla szkoły. W ramach jego realizacji placówka zostanie  wyposażona m.in. w kolejną tablicę interaktywną, laptopy z pełnym oprogramowaniem, tablety, pomoce dydaktyczne do pracowni matematycznej, przyrodniczej, informatycznej.

Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach  z przyrody, matematyki, języka angielskiego oraz informatyki z robotyką prowadzonych innowacyjnymi metodami. Zaplanowane jest także wsparcie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez  uczestniczenie w zajęciach o charakterze terapeutycznym ( logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, dydaktyczno – wyrównawcze, terapia biofeedback).

Również nauczyciele naszej szkoły będą uczestniczyć w wielu szkoleniach, których celem jest podniesienie umiejętności i kompetencji m.in. cyfrowych. Wiosną 2019 r. wszyscy uczniowie biorący udział w realizacji projektu pojadą na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik do Warszawy.

 0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow2.jpg

 


 

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow7.jpg 

 

0067_Nowoczesna_Szkola_Pacanow3.jpgKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.172.213

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

'Pacanowski Laur' edycja 2018

Wzorem lat ubiegłych w dniu 11.11.2018 r. odbędzie się w Pacanowie uroczystość wręczenia statuetek "Pacanowski Laur” dla osób...