Wiadomości - Aktualności

Zaproszenie do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji n aterenie Powiatu Buskiego

Dodał: administrator Data: 2022-09-21 12:03:38 (czytane: 470)

 66_Sursum.jpg

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Buskiego.

Na terenie Powiatu działają przez cały 2022 r. punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, z których część proadzi nasze Stowarzyszenie Sursum Corda („w górę serca"). Jest to zadanie z zakresu administracji rządowej, finansowane z budżetu państwa, ze środkow przekazanych przez Starostwo Powiatowe, zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Pomoc jest dostępna dla każdej osoby, po złożeniu oświadczenia, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (bez obowiązku dokumentowania dochodów), a w przypadku przedsiębiorcy dodatkowo złożenie oświadczenia, że nie zatrudniał w ciągu ostatnich 12 m-cy innych osób.

Zgodnie z wymogiem ustawowym - na wizytę w punkcie należy się wcześniej zarejestrować, za pośrednictwem wskazanego w załączonych materiałach nr telefonu lub elektronicznie. Nie obowiązuje rejonizacja.

Pomoc jest świadczona bezpłatnie, przez doświadczonych adwokatów, radców prawnych. doradców obywatelskich oraz mediatorów.

Ze względu na trwającą epidemię samorząd lokalny może okresowo decydować o pracy zdalnej punktów pomocy, o czyni informację można znaleźć na stronie internetowej urzędu lub otrzymać podczas rejestracji. W przypadku udzielania świadczeń zdalnie - nie ma obowiązku składania żadnych oświadczeń.

W przypadku pytań - jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 16.00, pod nr tel. 18 44 11 994, e-mail: pomoc-prawna@sc.org.pt.

Więcej informacji: https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-buski-2022/