Wiadomości - Aktualności

Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Księdza Tomasza Grajdka

Dodał: administrator Data: 2021-06-01 07:38:24 (czytane: 558)

W niedzielę 23 maja 2021r. swój podwójny Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa i 50- tych Urodzin obchodził Proboszcz Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ratajach, Ks. Tomasz Grajdek. Pochodzący z Rokitna Kapłan uroczystą Mszą Świętą pragnął podziękować Bogu za dar powołania i 25-letnią służbę kapłańską. Mszę Świętą wraz z Jubilatem celebrowali: Ks. dr Karol Zegan, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Kieleckiej, a prywatnie przyjaciel Jubilata, Ks. Kanonik Jan Barna, założyciel i długoletni proboszcz Parafii w Ratajach, poprzednik Ks. Tomasza Grajdka. Wraz z Kapłanami na uroczystość licznie przybyli Parafianie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów mgr Wiesław Skop.

„Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę”(Ps 40, 9)- takie motto przed 25 laty obrał sobie Jubilat Ks. Tomasz Grajdek i patrząc na jego posługę można zauważyć, że jest ono mu bliskie do dziś.
Jak podkreślił Ks. dr Karol Zegan, który wygłosił uroczyste kazanie, bez kapłana nie da się budować Kościoła i prowadzić wiernych do zbawienia, a dobry Kapłan jest błogosławieństwem i radością swoich parafian. Jubilat cieszy się i szczyci swoim kapłaństwem, buduje dobre relacje ze sobą, jako proboszczem i jako człowiekiem. Jest pogodny i otwarty, chętnie myśli nad tym, jak pomóc wiernym i ułatwić im drogę do Boga. Nade wszystko ceni sobie modlitwę i stwarza wiernym okazję do tej modlitwy, np. przez comiesięczne adoracje pierwszego piątku i pierwszej niedzieli miesiąca. Niedawno Biskup obdarzył go zaufaniem i powołał na zastępcę Dziekana Dekanatu Stopnickiego. Powołany przed sześcioma laty na Proboszcza Parafii Rataje dał się poznać, jako dobry Gospodarz i pogodny Kapłan. Swoją wdzięczność i szacunek dla niego wyrazili Parafianie poprzez swoich przedstawicieli. Życzenia dla Jubilata w imieniu swoim i Rady Miasta i Gminy Pacanów jako pierwszy przekazał Pan Burmistrz mgr Wiesław Skop, mówiąc o dotychczasowych zasługach Jubilata, życzył dalszej owocnej i przynoszącej radość pracy, dołączył także piękny bukiet róż. W imieniu stowarzyszeń i pozostałych przedstawicieli parafii głos zabrała Pani Beata Mietłowska. Piękne to były słowa i płynące z serca. Wszyscy przekazali swoje upominki, a wśród nich nowy ornat do posługi liturgicznej, tort i kwiaty. Cudowną oprawę muzyczną pod przewodnictwem Pana Mariusza Maligi przygotowały dzieci. Powstał zalążek przyszłej scholi, o której tak marzył Jubilat. A może, to był dla niego największy prezent? Piękny to był dzień i wzruszający. Księże Jubilacie, Tomaszu! Niech Cię Bóg prowadzi i strzeże, a Ty bądź zawsze przy Nim i ze swoją Parafią dla pożytku Kościoła i wszystkich ludzi, z którymi się spotykasz.

 82_Jubileusz1.jpg

82_Jubileusz2.jpg 

82_Jubileusz3.jpg 

Szczęść Boże!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...