Wiadomości - Aktualności

Obsługa numeru alarmowego 998 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Dodał: administrator Data: 2021-04-29 12:26:22 (czytane: 238)

5 maja br. na terenie powiatu buskiego zaplanowany został proces przełączenia numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Nie oznacza to likwidacji numeru 998, kojarzonego dotychczas ze strażą pożarną, który w dalszym ciągu będzie funkcjonował.

Różnica będzie polegała na tym, po jego wybraniu połączenie nie trafi do stanowisk kierowania Państwowej Straży Pożarnej (jak dotychczas), tylko zostanie przekierowane do operatora numeru alarmowego, czyli tam gdzie aktualne połączenia z numeru alarmowego 112.

I to właśnie operator zbierze wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia alarmowego, przekazując je w postaci elektronicznej formatki do dyżurnego PSP, który na jej podstawie zadysponuje odpowiednie siły i środki do działań. Tak więc dla osób chcących powiadomić o konieczności interwencji Państwową Straż Pożarną nie będzie miało znaczenia, który numer wybiorą: 998 czy 112.

 87_Numer.jpg

/KPPSP Busko-Zdrój/

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca pomocy w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów zaprasza rolników do skorzystania z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie...