Wiadomości - Aktualności

Laureatki konkursów historycznych

Dodał: administrator Data: 2021-06-08 07:09:17 (czytane: 216)

Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich może poszczycić się laureatkami wojewódzkich konkursów historycznych zorganizowanych przez Delegaturę IPN w Kielcach.

Pierwszy z nich zatytułowany: „Andersowcy – z Buzułuku przez Aleksandrię i Bolonię po wolną Polskę” poświęcony został 80. rocznicy rozpoczęcia formowania się Polskiej Armii na Wschodzie. Należało przygotować pracę plastyczną inspirowaną historią 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa. W tym konkursie praca plastyczna wykonana przez Klaudię Filipowicz została oceniona przez komisję bardzo wysoko, gdyż przyznano jej II miejsce w województwie.

Z kolei Klaudia Dudajek przygotowała pracę w formie vloga na konkurs: „…I tylko pamięć została …”- ofiary i miejsca Zbrodni Katyńskiej. Klaudia nie miała sobie równych, zdecydowanie pokonała przeciwników, zajmując I miejsce.

Za wykonane prace uczennice otrzymały nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz uzyskały prawo do wpisu na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć.

Nauczycielem prowadzącym uczennice była Pani Elżbieta Biskup.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

/SP Rataje Słupskie/


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...