Wiadomości - Aktualności

Dyrektor Domu Dziecka w Pacanowie Siostra Dobromiła-Teresa Kurek wyróżniona ,,Laurem Pacanowskim"

Dodał: kw Data: 2021-06-02 13:07:41 (czytane: 323)

Deszcz podziękowań, wyróżnień, gratulacji i życzeń spłynął na siostrę Dobromiłę, Teresę Kurek - na co dzień Dyrektorkę Domu Ojca Gwidona, czyli Domu Dziecka w Pacanowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego De Saxia

W dzień Dziecka, w 30-rocznicę istnienia placówki opiekuńczo - wychowawczej w Pacanowie i z okazji otwarcia jej nowej siedziby, a także w dniu swoich imienin siostra Dobromiła odbierała ze wszech miar zasłużone gratulacje i piękne życzenia.

Wśród licznych delegacji śpieszących z podziękowaniem dla Siostry Dyrektor za lata wytężonej pracy, ogromne serce dla wychowanków, za nieustanne zabieganie o sponsorów i przyjaciół Domu Dziecka byli także przedstawiciele samorządu miasta i gminy Pacanów. Burmistrz Wiesław Skop poinformował o decyzji kapituły wyróżnienia ,,Laur Pacanowski" o uhonorowaniu w trybie nadzwyczajnym Siostry Dyrektor Teresy Kurek statuetką ,,Laura Pacanowskiego" za ogromny wkład w rozwój lokalnego środowiska i wzorową współpracę z samorządem miasta i gminy. Towarzyszący mu przedstawiciele Rady Miejskiej w osobach jej przewodniczącego Artura Czuba i zastępcy Henryki Komasara do pięknych życzeń dołączyli gustowne upominki i piękne róże.

 82_Dom_dziecka1a.JPG

 82_Dom_dziecka2.JPG

,,To wielki zaszczyt i nie mniejsza przyjemność, że możemy dziś tak skromnie podziękować osobie szczególnych zasług, wielkiego oddania sprawie dzieci z rodzin rozbitych i posłudze zakonnej. Za wszelkie dobro ogromnie dziękujemy, a Opatrzność prosimy o dalsze łaski dla Siostry Dyrektor na ścieżkach zakonnej posługi i codziennego poświęcenia dla najmłodszych" - powiedział gospodarz gminy wręczając ,,Laur Pacanowski".

Serwis informacyjny UMiG

Zdjęcia R.Gwóźdź

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...