Wiadomości - Aktualności

AKTUALNE KOMUNIKATY BURMISTRZA W KWESTII DOSTAW WODY NA "POWIŚLE" /z godz. 12.00/

Dodał: kw Data: 2021-06-19 13:29:26 (czytane: 994)

 Szanowni Państwo!

 

Około godziny 10.05 dnia dzisiejszego  dyrekcja Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej  w Busku – Zdroju zezwoliła na korzystanie z wody do celów spożywczych w CENTRALNEJ CZĘŚCI WODOCIĄGU NA POWISLU oraz w KARSACH DOLNYCH i w nizinnej części  ZBORÓWKA  !  Jednak odbiorcy wody w domostwach usytuowanych przy końcowych odcinkach sieci wodociągowej  na granicy z gminami ; Łubnice, Nowy – Korczyn i Solec – Zdrój oraz położonych wzdłuż wałów wiślanych nadal muszą korzystać z wody butelkowanej do celów spożywczych DO PONIEDZIAŁKU, czyli do momentu definitywnego  przepłukania tychże końcowych odcinków, gdzie mogą się znajdować pozostałości „starej wody „ z ujęcia w ŻABCU!  Wodę butelkowaną dowiozą jednostki  Straży Pożarnej  w dniu dzisiejszym pomiędzy godziną 16.00 a 18.00. , pozostając w kontakcie z Państwem Sołtysami.

 

Komunikat nr 2:

 

W związku z faktem , że cały teren gminy Pacanów jest od czwartku zaopatrywany w wodę pitna z ujęcia w Wójeczce apeluję do wszystkich użytkowników , by racjonalnie korzystać z jej dostaw. W tym celu bardzo proszę , by zrezygnować z podlewania woda chlorowaną trawników, warzywników i większych upraw, przynajmniej do poniedziałku do godzin południowych, kiedy to spodziewamy się przywrócenia normalności w dostawach wody.

 

Komunikat nr 3:

 

Ponadto informuję , że  w celu zabezpieczenia rezerwy wody w zbiornikach w Wójeczce na niedziele i poniedziałek  od godziny  24.00 dnia dzisiejszego nastąpi ograniczenie dostaw wody do sieci. Woda będzie pompowana  przede wszystkim  do zbiorników zapasowych.  Przywracanie dostaw wody do sieci nastąpi od godziny 6.00 w niedzielę. W zależności od rozwoju sytuacji taka operacja może być powtórzona w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!

 

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów  Wiesław Skop

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spis Powszechny 2021. Rachmistrz dzwoni z numeru (22) 828 88 88 lub (22) 279 99 99

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, w maju rozpoczęli pracę rachmistrzowie telefoniczni,...