Wiadomości - Aktualności

Ogłoszenie w sprawie sterylizacji i kastracji psów i kotów

Dodał: administrator Data: 2021-04-27 07:03:39 (czytane: 281)

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów uprzejmie informuje, że w celu ograniczenia bezdomności zwierząt na terenie Gminy Pacanów właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie naszej gminy mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu sterylizacji suki lub kotki lub kastracji psa lub kota. Dofinansowanie przysługuje właścicielom psów i kotów do 1 sztuki rocznie.

Właściciele  psów i kotów  którzy chcą poddać zwierzę zabiegowi sterylizacji lub kastracji winni zgłosić się do Urzędu Gminy Pacanów z dokumentem potwierdzającym szczepienie zwierzęcia (psa) w celu otrzymania  zlecenia do lekarza weterynarii wykonującego powyższe usługi.

Właściciel zwierzęcia  opłaca lekarzowi weterynarii 50% kosztu zabiegu po jego wykonaniu a pozostałe 50% kosztów pokryje Gmina.

Gmina posiada  zawartą umowę na świadczenie powyższych zabiegów z Gabinetem Weterynaryjnym Lek. wet. Wojciecha Nowaka z siedzibą w m. Zborów ul. Solecka 25, 28-131 Solec-Zdrój.

Powyższa akcja jest prowadzona do czasu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Decyduje kolejność zgłoszeń.

/Serwis informacyjny UMiG/

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

04/01/2021

więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca pomocy w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów zaprasza rolników do skorzystania z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie...