Wiadomości - Aktualności

60-lat kapłaństwa księdza Lucjana Sito!

Dodał: kw Data: 2022-08-04 13:58:30 (czytane: 1480)

Niezwykle uroczysty charakter miały obchody 60 - lecia kapłaństwa wieloletniego proboszcza parafii Pacanów księdza Lucjana Sito, powszechnie szanowanego i lubianego duszpasterza.

W samo południe 31 lipca b.r. w Bazylice Mniejszej w Pacanowie tłum wiernych i kilkadziesiąt delegacji z poszczególnych ulic Pacanowa i wszystkich miejscowości wchodzących w skład parafii oraz różnych instytucji i zakładów pracy powitał dostojnego Jubilata. Ksiądz Lucjan Sito od kilkunastu lat przebywa na zasłużonej emeryturze w Domu Księży Emerytów w Kielcach, cieszy się jednak dobrym zdrowiem, emanuje poczuciem humoru i sprawnie czyni posługę mszy świętej, mimo  87 lat!                                                                                                                         

Morze kwiatów i wiele, wiele ciepłych słów skierowały poszczególne delegacje do Jubilata, życząc doczekania kolejnych pięknych rocznic i dużo zdrowia na kolejne lata życia.  Ksiądz Lucjan Sito dał się poznać jako bardzo skuteczny administrator dbający o kościół, jego otoczenie i cmentarz, mający przy tym bardzo dobre relacje z administracją różnych szczebli i wieloma instytucjami. Niezwykle otwarty na oczekiwania i potrzeby wiernych, dyplomata w sytuacjach trudnych. Dbał o transparentność zarządzania parafią we współpracy z Radą Parafialną. Położył wielkie zasługi na drodze do nadania świątyni pacanowskiej  tytułu bazyliki mniejszej przyznawanego przez stolicę apostolską!   

Słowem: „Człowiek orkiestra”, z sercem na dłoni dla każdego!     

Taką też postawę prezentował Jubilat w relacjach z pracownikami Samorządu, którego delegacja w składzie: Artur Czub (Przewodniczący Rady Miejskiej), Stanisław Serafin (Radny Rady Miejskiej) i Wiesław Skop (burmistrz) przekazała na ręce księdza Lucjana kosz 60-ciu pięknych róż i serdeczne gratulacje wraz z podobnymi życzeniami.           

W uroczystej mszy towarzyszyli Jubilatowi zaproszeni księża z  dekanatu i Seminarium Duchownego w Kielcach, a nad całością uroczystości czuwał ksiądz prałat Leszek Domagała, który poczynił też stosowane przygotowania organizacyjne.        

 76_Jubileusz_Sito1.JPG

 76_Jubileusz_Sito2.JPG

 76_Jubileusz_Sito3.JPG

 76_Jubileusz_Sito4.JPG

 76_Jubileusz_Sito5.JPG

 76_Jubileusz_Sito6.JPG

 76_Jubileusz_Sito7.JPG

 76_Jubileusz_Sito8.JPG

 76_Jubileusz_Sito9.JPG

 76_Jubileusz_Sito10.JPG

 76_Jubileusz_Sito11.JPG

 76_Jubileusz_Sito12.JPG

 76_Jubileusz_Sito13.JPG

 76_Jubileusz_Sito14.JPG

 76_Jubileusz_Sito15.JPG

 76_Jubileusz_Sito16.JPG

 76_Jubileusz_Sito17.JPG

 

76_Jubileusz_Sito18.JPG 

 

 76_Jubileusz_Sito19.JPG

 76_Jubileusz_Sito20.JPG

 76_Jubileusz_Sito21.JPG

Serwis informacyjny UMIG

Zdjęcia R.Gwóźdź