Wiadomości - Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego I półrocze 2022 r. - nowe większe limity zwrotu

Dodał: administrator Data: 2022-02-08 07:43:00 (czytane: 867)

W dniach od 1 do 28 lutego 2022 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów przyjmowane będą wnioski rolników o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego za I półrocze 2022 roku.

Jednakże uwzględniając trwającą sytuację zagrożenia koronawirusem, i chcąc uniknąć nadmiernego skupienia  się w wąskim korytarzu Urzędu prosimy producentów rolnych ubiegających się o zwrot podatku akcyzowego o przybycie z kompletnie wypełnionym wnioskiem. Zdecydowanie usprawni to przyjęcie wniosku i znacznie skróci czas oczekiwania w kolejce w maseczkach i z zachowaniem 1,5 metra odległości.

Do wniosku należy dołączyć faktury zakupu oleju napędowego za okres od 1 sierpnia 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku, oraz zaświadczenie z ARiMR o ilości posiadanego bydła na dzień 31.12.2021 roku.

W przypadku producentów rolnych rozliczających się z podatku VAT proszę o dostarczenie oryginałów i kopii faktur zakupu oleju napędowego.

Informujemy, że od 2022 roku limit zwrotu podatku akcyzowego wynosi 110 litrów na 1 ha fizycznych użytków rolnych i 40 litrów do jednej sztuki bydła (DJP).

Wniosek z zwrot podatku można pobrać poniżej:

>>Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do pobrania ze strony Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

>>Oświadczenie do pobrania

/Serwis Informacyjny UMiG/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Finał Bajkowej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pacanowie

30. jubileuszowy Finał Bajkowej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej! Już 30 stycznia wielkie granie! W tym roku dla zapewnienia...