Wiadomości - Aktualności

'Złote gody' w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2019-04-10 10:47:16 (czytane: 1004)

W dniu 9 kwietnia 2019r. w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”- przyznanych przez Prezydenta RP.

Jubileusz „Złotych godów” obchodziło 7  par z terenu Gminy Pacanów, którym w 2018 roku (lub wcześniej) przypadła 50-ta rocznica pożycia małżeńskiego.

Jubileuszowe pary małżeńskie to:
1. Julianna i Józef Skotniccy z Oblekonia -  73 rocznica ślubu
2. Janina Maria i Henryk Zdziechowscy z Biechowa – 52 rocznica ślubu
3. Anna i Stefan Karamara  z Wójczy - 51 rocznica ślubu 
4. Zofia i Józef Żak z Żabca - 51 rocznica ślubu 
5. Marianna i Stefan Pietryka ze Słupi - 51 rocznica ślubu 
6. Marianna i Adam Lolo z Pacanowa - 51 rocznica ślubu 
7. Stanisława i Edmund Kardynał z Pacanowa - 51 rocznica ślubu 

Jedna para małżeńska nie mogła zaszczycić nas swoją obecnością podczas uroczystości, ale medale, dyplomy i upominki zostaną im doręczone w innym terminie.

Jubilatów uhonorował  Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów- Wiesław Skop oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Pacanów- Artur Czub wręczając medale, dyplomy gratulacyjne oraz kwiaty i upominki.

Specjalnymi gośćmi na uroczystości byli Posłowie na Sejm RP- Krystian Jarubas i Michał Cieślak. Każdy z nich osobiście gratulował małżonkom wspaniałej rocznicy pożycia małżeńskiego, życząc jednocześnie kolejnych wspólnych rocznic w zdrowiu, miłości i w otoczeniu najbliższych. Posłowi Michałowi Cieślakowi przypadła podwójna rola- reprezentanta Sejmu RP, ale również osobista, ponieważ jego dziadkowie Państwo Skotniccy obchodzą w tym roku 73 rocznicę ślubu.  Poseł Krystian Jarubas przekazał Jubilatom listy gratulacyjne wraz z prezentami. Przekazując Jubilatom życzenia odniósł się do słów Jana Pawła II- „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze w radości i smutku, bez względu na dobry czy zły los”.
Lampką szampana uczczono zdrowie bohaterów uroczystości. Po części oficjalnej uroczystości Jubilaci oraz zaproszeni goście udali się na wspólny obiad i słodki poczęstunek do Restauracji „Kuźnia Smaków”.

Wszystkim Jubilatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy wielu rocznic pożycia małżeńskiego w szczęściu, miłości, a przede wszystkim w zdrowiu.

 79_Zlote01.jpg

79_Zlote02.jpg 

79_Zlote03.jpg 

79_Zlote04.jpg 

79_Zlote05.jpg 

79_Zlote12.jpg 

79_Zlote06.jpg 

79_Zlote07.jpg 

79_Zlote08.jpg 

79_Zlote09.jpg

79_Zlote10.jpg

79_Zlote11.jpg


 

Serwis informacyjny UMiG
Zdjęcia: Robert Gwóźdź

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.36.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Służba przygotowawcza

II Turnus w terminie 06.05.2019 r. - 23.08.2019 r....