Wiadomości - Aktualności

Zatrzymane w pamięci podczas IX Przeglądu Kolęd Zapomnianych

Dodał: administrator Data: 2020-01-10 12:34:43 (czytane: 776)

Wzruszające i wyjątkowe chwile mogliśmy przeżywać podczas przeglądu starodawnych kolęd i pastorałek organizowanego od wielu lat przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Kępianki”.

 64_Przeglad.jpg

Znowu zostały przypomniane kolejne utwory o Bożym Narodzeniu zgromadzone w tzw. Kantyczkach. Niezwykłe wykonania prezentowane przez małe i większe dzieci, młodzież i dorosłych zapadły znowu w naszą pamięć, zostały niejako zatrzymane na dłużej, aby nie przepadły w zamęcie spraw i pędzących naprzód chwil. Z każdą minutą pięknie zawiązywała się wspólnota przedstawicieli rodzin, instytucji, przedszkoli, szkół, domów pomocy społecznej, stowarzyszeń. Każdy chciał się zaprezentować jak najpiękniej i wszyscy zostali docenieni w różny, ale jak najbardziej obiektywny sposób. Przede wszystkim dobrym słowem, którego tak bardzo nam czasami brakuje. Dzięki Burmistrzowi i Gminie Pacanów, Dyrektor i Europejskiemu Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Prezesowi i Hucie Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka w Ładnej koło Tarnowa, Właścicielom Firmy Furgał ze Szczucina, Pani Minister Beacie Oczkowicz , Proboszczowi Parafii Rataje Ks. Tomaszowi Grajdkowi,  rozdysponowaliśmy wiele nagród na łączną kwotę ponad 2tys. złotych. Ponadto Stowarzyszenie „Kępianki” przeznaczyło nagrodę otrzymaną od Starostwa za całokształt pracy na rzecz kultury w wys. 1tys. złotych na kolejne nagrody oraz ciepły posiłek dla wykonawców, kawę i herbatę dla wszystkich. Każda „Kępianka” z dobrego serca upiekła po dwa ciasta z własnych środków, aby gościnności stało się za dość. Piszę o tym, bo często się słyszy, że ktoś jest niezadowolony. A może jest tak po prostu, że za dużo wymaga od innych, a za mało od siebie…Cieszmy się tym co mamy, wychodźmy do siebie z uprzejmością i dobrym słowem, a będziemy o wiele szczęśliwsi. Dziękuję Gwiazdom wieczoru: Oliwii Broda, Wiktorii Nowosielskiej, Dziecięcemu Zespołowi Wokalnemu ECB, Wokalnemu Zespołowi ECB- Dorośli, Kolędnikom z Oblekonia oraz Gościowi specjalnemu, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej ze Stopnicy pod Dyrekcją Mariusza Maligi za uświetnienie IX Przeglądu Kolęd Zapomnianych. Dziękuję opiekunom i instruktorom przygotowującym dzieci i młodzież. Przy tej okazji chcę podkreślić, że służą oni wszystkim, wystarczy zapisać swoje pociechy na zajęcia. Dziękuję zaproszonym Gościom, niektórzy byli pierwszy raz. Ich uznanie nas przekonuje o tym, że wartościowe i potrzebne jest to, co robimy. Dziękuję cudownym Uczestnikom konkursu oraz wspaniałej Publiczności, byliście nadzwyczajni. Dziękuję szacownemu Jury w składzie: Beata Oczkowicz, Krystyna Pietrzyk, Małgorzata Stańczyk i przewodnicząca, Karolina Kępczyk.  Poniżej przedstawiam wyniki zmagań konkursowych:
Dzieci Soliści
I miejsce Alessia Sazio
II miejsce Martyna Nowicka
III miejsce Marlena Bednarz
III miejsce Nikola Pompa
III miejsce Emilia Wieczorek
Wyróżnienie Julia Legiecka
Wyróżnienie Andżelika Flisowska


Dzieci Zespoły
I miejsce Kolędujące Przedszkolaki Rataje Słupskie
I miejsce Diamenty Powiśla Oblekoń
II miejsce Muzyczna Zerówka Pacanów
III miejsce Grupa Przedszkolna Motylki Rataje Słupskie
III miejsce Schola Oblekoń
Wyróżnienie Grupa Przedszkolna Iskierki Brzostków
Wyróżnienie Zespół młodzieżowy Sempre Vivace Pacanów

Dorośli Soliści
I miejsce Janina Zdziechowska Pacanów
II miejsce Katarzyna Walas Oblekoń
III miejsce Beata Mietłowska Rataje Słupskie  
Wyróżnienie Ryszard Farmas vel Król Busko-Zdrój

Dorośli Zespoły
I miejsce Zespół Pacanowianie Pacanów
II miejsce Żabieckie Powiślanki Żabiec
II miejsce Nadwiślanki Rataje Słupskie
II miejsce Diamenty Powiśla Oblekoń
III miejsce Środowiskowy Dom Pomocy Świniary
III miejsce Dom Pomocy Społecznej Słupia Zespół Margaretki
III miejsce Dom Pomocy Społecznej Zborów Zespół The best Zborów

Dziękuję Dyrektor Karolinie Kępczyk i Pracownikom Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka za gościnność i wszelką życzliwość oraz niezwykle profesjonalne wsparcie. Dziękuję Panu Fotoreporterowi: Robertowi Gwoździowi i wszystkim dobrym duszom tego przedsięwzięcia.

Kłaniam się nisko- Ewa Jamińska

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.75.174

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...