Wiadomości - Aktualności

Zapraszamy na Piknik Partiotyczno-Edukacyjny

Dodał: administrator Data: 2022-06-13 07:59:14 (czytane: 367)

Zapraszamy na Piknik Partiotyczno-Edukacyjny pod patronatem Burmistrza Miasta Gminy Pacanów z udziałem uczniów szkół podstawowych naszej gminy, który odbędzie się 14 czerwca br. w godzinach 10.00 – 14.00 na stadionie sportowym Tempa Pacanów.

W głównej roli wystąpią uczniowie klas VIII wszystkich szkół. Zaprezentują się ze sprzętem; X Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej z Kielc, Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicze Straże Pożarne naszej gminy włączone do KSRG, Komisariat Policji w Stopnicy,  Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Busku-Zdroju      

 Program Pikniku

10.00 – Wprowadzenie z Młodzieżową Orkiestrą Dętą gminy Pacanów w szyku marszowym uczestników pikniku, uczniów klas VIII ze szkół w Pacanowie, Wójczy, Oblekonia, Rataj  na plac przed trybunę honorową .

10.10 – złożenie meldunku przez prowadzącego grupę burmistrzowi MiG o gotowości do rozpoczęcia spotkania

10.15 – hymn państwowy (grany przez orkiestrę) z wciągnięciem flagi państwowej na maszt

10.20 – wystąpienia zaproszonych osób funkcyjnych. Wystąpienie delegacji uczniów klas VIII o opiece nad miejscami pamięci na terenie gminy z krótką charakterystyką tych miejsc.

10.40 – wyprowadzenie grupy z orkiestrą dętą  z placu apelowego i rozprowadzenie grupami do poszczególnych stanowisk służb.

10.50 – 12.30 – przemieszczanie się rotacyjne grup i zapoznawanie się uczniów z poszczególnymi służbami

12.35 – wspólne uczestnictwo uczniów wszystkich szkół w prelekcji prewencyjnej  przygotowanej przez policję

13.00 – 13. 55 – pokazy ratownicze poszczególnych służb

14.00 – pożegnanie i odjazd uczestników spotkania

90_Piknik.jpg 

Unable to connect to database