Wiadomości - Aktualności

Zapadł wyrok w sprawie Przewodniczącego Rady Gminy Pacanów J.Nowickiego

Dodał: mratusznik Data: 2018-04-13 12:47:09 (czytane: 1219)

W dniu 24.02.2018 r. uprawomocnił się wyrok Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju w głośnej sprawie podrabiania podpisów na listach poparcia kandydata na radnego Jana Nowickiego w wyborach samorządowych 2014 roku.

 

Po anonimowym donosie Prokuratura Rejonowa w Busku –Zdroju wszczęła postępowanie wyjaśniające, które zakończyło się skierowaniem aktu oskarżenia do sądu.

Sprawa ta była rozpatrywana na kolejnych sześciu posiedzeniach od 3 lipca 2017 r. do 16.02.2018 roku. Prokuratura Rejonowa w Busku –Zdroju oskarżyła Przewodniczącego Rady Gminy o to, że posłużył się dokumentami przy rejestracji swojej kandydatury na radnego, które zwierały podrobione podpisy. W uproszczeniu chodziło o składanie podpisów na listach poparcia przez osoby nieuprawnione ( dla przykładu córka podpisała za ojca, wnuczek za dziadków, czy żona za męża).

Ponadto oskarżony bez upoważnienia przetworzył dane osobowe dwóch osób na wspomnianej liście poparcia kandydata na radnego.

Sąd Rejonowy postanowił umorzyć warunkowo postępowanie karne, co do obydwu czynów, wyznaczając okres próby na 2 lata.

Przewodniczący Jan Nowicki został także zobowiązany do uiszczenia nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie 2000 złotych i pokrycie kosztów sadowych.

Od wyroku Sądu Rejonowego strony postępowania nie odwołały się.

                                         35_Straz25.jpg
 

 

Serwis Informacyjny UG

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.90.204.233

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...