Wiadomości - Aktualności

Z samorządowcami o możliwościach wsparcia przedsiębiorczości i rozwoju społecznego

Dodał: mratusznik Data: 2019-01-28 12:15:43 (czytane: 604)

W dniu 22 stycznia 2019r. przedstawiciele władz gmin z powiatów buskiego, pińczowskiego i kazimierskiego na zaproszenie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach. Samorządowcom przybliżono harmonogram i zasady konkursów organizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020. W spotkaniu wzięli udział marszałek województwa Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik oraz członek Zarządu Województwa Marek Jońca.

93_Spotkanie.jpg 

Spotkanie poświęcone było m. in. możliwościom wsparcia działań samorządów gminnych oraz samorządów powiatowych i szkół zawodowych w konkursach społecznych ogłaszanych w 2019 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

Jak poinformował marszałek województwa świętokrzyskiego  Pan Andrzej Bętkowski, w obecnej unijnej perspektywie finansowej województwo świętokrzyskie ma jeszcze do wykorzystania 336 milionów złotych. W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – 206 mln zł, a 130 mln zł w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Marszałek poprosił obecnych na spotkaniu  wójtów i burmistrzów o przekazanie lokalnym przedsiębiorcom  informacji w zakresie planowanych do ogłoszenia przeznaczonych dla nich konkursach. W planach jest m. in. ogłoszenie trzech konkursów skierowanych do sektora MSP – na zasadach ogólnych, dla firm, które nie korzystały z dofinansowania unijnego w tej perspektywie oraz dla mikroprzedsiębiorstw o bardzo uproszczonej procedurze, na które przeznaczonych zostanie około 100 milionów złotych. W ramach jednego z konkursów przeznaczonych dla przedsiębiorców będzie możliwość   ubiegania się  o dofinansowanie nawet do wysokości 200 tys. złotych przy założeniu wartości minimalnej projektu 100 tys. złotych. O dofinansowanie ubiegać  będą się mogły firmy funkcjonujące na rynku minimum 1 rok.

Z uwagi,  iż na chwile obecną przedmiotowe konkursy  nie zostały jeszcze  ogłoszone prosimy wszystkich zainteresowanych  o uważne śledzenie informacji  o aktualnych  naborach zamieszczonych na stronie Serwisu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  http://www.rpo-swietokrzyskie.pl/. Wszelkie informacje o aktualnych naborach można również  uzyskać  w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich  w tym w Lokalnym Punkcie Informacyjnym w Busku-Zdroju, Al. Mickiewicza 15, 28-100 Busko-Zdrój (w siedzibie Starostwa Powiatowego, parter, pokój nr 5) tel. 41 378 12 06.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...