Wiadomości - Aktualności

'Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku' w Busku-Zdroju (foto/video)

Dodał: mratusznik Data: 2016-10-12 12:27:41 (czytane: 2739)

Turniej 'Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku' istnieje od 16 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Pierwszy etap odbył się na obiektach Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji: U-8, U-10, U-12. W XVII edycji udział w rozgrywkach może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej.

Pierwszy etap - finały powiatowe odbyły się 03.10.2016 roku na obiektach Buskiego Ośrodka Sdportu i Rekreacji. Na czterech przygotowanych boiskach do rozgrywek stanęło 24 drużyny (240 zawodników) z całego powiatu.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali: Buurmistrz Henryk Radosz, koordynator wojewódzki zawodów Maciej Cender, dyrektor BOSiR Marian Ragan oraz koordynator powiatowy turnieju Winicjusz Zalewski.

Po emocjonujących meczach do finałów wojewódzkich , które odbędą się na wiosnę w Nowinach wywalczyły drużyny: