Wiadomości - Aktualności

XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny 'Wszystkie Dzieci Świata' Pacanów 2017

Dodał: mratusznik Data: 2017-04-11 14:41:28 (czytane: 686)

Europejskie Centrum Bajki – podobnie jak jego patron, wędrujący po świecie Koziołek Matołek - jest zainteresowane losem dzieci, bez względu na ich pochodzenie, kolor skóry, rasę, religię i problemy z jakimi się spotykają na co dzień.

Postawa otwartości pozwala nam stawiać pytania o los najmłodszych, poznawać ich problemy, uczestniczyć w ich świętach i radościach, brać w obronę, zachęcać dorosłych do głębszej refleksji i brania odpowiedzialności za „wszystkie dzieci świata”. Dlatego co roku – już po raz XI – zapraszamy fotografujących do podzielenia się z nami swoimi artystycznymi foto-wrażeniami i foto-przemyśleniami podczas konkursu pod takim właśnie tytułem.

Wasze aparaty codziennie rejestrują niepowtarzalne chwile, czasem pełne radosnej dziecięcej zabawy, czasem naznaczone pracą, a czasem dramatyczne, skażone wojną, głodem, bezdusznością dorosłych i okrucieństwem tworzonej przez nich historii. Przyślijcie swoje prace do Pacanowa. Przyjrzyjmy się im wspólnie i zastanówmy nad światem, który otacza najmłodszych. Może już czas zacząć go naprawiać?

Wasze fotogramy oceni profesjonalne jury, nagrodzi Centrum Bajki i sponsorzy, a pokonkursowe wystawy doceni publiczność w wielu miastach Polski.

Fotografie należy nadsyłać na adres: Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, ul. Kornela Makuszyńskiego 1, 28-133 Pacanów z dopiskiem: „Wszystkie Dzieci Świata". Finał zaplanowano na 17 września. Nagroda za I miejsce to 2500 zł, II 1500 zł, III 1000 zł. Termin nadsyłania prac upływa 21 lipca br.

Więcej informacji, regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.foto.centrumbajki.pl
Konkurs objęli patronatem:  Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wiesław Skop, Wójt Gminy Pacanów. Patronat artystyczny: Związek Polskich Artystów Fotografików.

 0091_OKF.png

/ECB/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.119.26

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


16. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów - Hiszpania 1-3 czerwca 2018

06/03/2018

Uwaga! Uwaga!  Już w czerwcu ze stacji Centrum Bajki wyruszy pociąg pełen kolorowych zdarzeń i niezwykłych pasażerów. Rozpocznie się 16. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej – największa w Polsce impreza dla dzieci i młodzieży. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...