Wiadomości - Aktualności

Wyniki konkursu ekologicznego "ZIELONO MI" w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2020-10-30 07:04:39 (czytane: 263)

Organizatorem konkursu było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Konkurs finansowany jest w ramach programu Grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Zadaniem uczestników konkursu było  wykonanie pracy plastycznej, promującej zachowania proekologiczne lub stworzenie Eko hasła.

 Można też było połączyć  pracę plastyczną z hasłem ,które w imieniu najmłodszych dzieci mogli napisać dorośli.

W Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie w tym konkursie wzięło udział 24 przedszkolaków, którzy wykonali prace indywidualnie oraz najmłodsza grupa  „Krasnoludków”, która przygotowała prace w przedszkolu wspólnie z  pomocą wychowawczyni. Prace plastyczne zostały wykonane różnymi technikami zgodnie z tematyką konkursu. Wszystkie promowały zachowania ekologiczne, część z nich zawierała rysunek i hasło.

Nagrodami w konkursie są rośliny oczyszczające powietrze ze smogu.

Każdy uczestnik otrzyma w nagrodę za udział w konkursie jedną roślinę.

 Laureaci otrzymają:

I miejsce – 6 roślin

      II miejsce – 5 roślin

      III miejsce – 4 rośliny

      IV miejsce – 3 rośliny

      V miejsce – 2 rośliny

Dodatkowo laureaci posadzą na terenie swojej placówki oświatowej 10 roślin oczyszczających powietrze, które placówka otrzyma od Organizatora Konkursu.

Uczestnicy na karcie zgłoszenia zaznaczali nazwę rośliny, którą chcą otrzymać.
Do wyboru były: klony, lilaki Meyera, cisy pośrednie, jałowce, cyprysiki Lawsona, trzmieliny pnące, bluszcze pospolite, jarząby szwedzkie, jałowce pospolite, rumianki.

Wszyscy biorący udział w konkursie  zobowiązali  się  posadzić otrzymane  rośliny w pobliżu swoich domów  i o nie dbać .

 

 Przedszkolne jury dokonało wyboru laureatów oceniając  pomysłowość, przekaz ekologiczny i samodzielność.

 

LAUREACI:

I miejsce- ANNA  WOŹNIAK

II miejsce -ANTONINA  TUTAK

III miejsce –IGOR  ŚLUSARCZYK

IV miejsce –BARTOSZ DOKTÓR

V miejsce –NIKODEM  JAMROŻY

 

W konkursie wzięli także udział:

Czech Miłosz, Dudajek Liliana, Dzwonek Szymon, Jach Mikołaj, Jach Hubert, Kondek Kacper,  Kowynia Szymon, Kozłowski Kacper, Kozłowska Kornelia, Kozłowska Natalia, Oramus Julia, Oramus Katarzyna, Oramus Mateusz, Samiec Igor, Trzaska Filip, Woźniak Michał, Zawisza Jagoda, Zawisza Szczepan, Żak Bartosz i 19 „Krasnoludków”.

GRATULACJE dla laureatów i  podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu!

W najbliższym czasie nagrody zostaną przekazane wszystkim uczestnikom.

Barbara Żurek

Unable to connect to database