Wiadomości - Aktualności

Wspólnie malujemy mural w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2019-09-06 17:04:01 (czytane: 774)

 94_Mural.jpg

Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Pacanowa do Sali Herbowej Urzędu Miasta i Gminy w Pacanowie dnia 10.09.2019 roku, o godzinie 10.00 na „burzę mózgów” z udziałem  prof. zw. dr hab. Bogusława Bortnik-Morajdy i Marcina Czai (ASP, Kraków), którzy pod wpływem Państwa sugestii namalują na Rynku w Pacanowie mural.

Ponieważ projekt nosi nazwę „Splot Pacanów dla Niepodległej”, obraz powinien przedstawiać postaci i sceny bajkowe, powstałe u zarania niepodległej Polski.

Będziemy bazować na  książkach: “O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem” Kornela Makuszyńskiego, “Król Maciuś I” Janusza Korczaka, “Bajeczna opowieść o Królewiczu La-Fi-Czaniu, o żołnierzu Soju i o dziewczynce Kio” Kazimiery Iłłakowiczówny, a także przemyślenie różnych pomysłów wiążących się z tematem. 15 września, w trakcie obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, artyści zaprezentują propozycje projektów i zaproszą Państwa do wspólnego malowania. Do 11 listopada Wasz mural ozdobi pacanowski Rynek.

Koalicjantami Projektu są: Urząd Miasta i Gminy Pacanów oraz Szkoła Podstawowa
im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.107.209

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wyprawki dla przedszkolaków do odebrania w bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3 - 6 lat do Biblioteki! ...