Wiadomości - Aktualności

Wizyta Wojewody Świętokrzyskiego

Dodał: administrator Data: 2020-02-05 08:57:52 (czytane: 501)

W dniu 04.02.2020 roku odwiedził Urząd Miasta i Gminy Pacanów Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, który spotkał się z burmistrzem Wiesławem Skopem.

W ciągu godzinnej rozmowy poruszono najważniejsze problemy nurtujące samorząd i mieszkańców. Burmistrz prosił o wsparcie w instytucji rządowej „Wody Polskie”, w celu uruchomienia pilnych prac melioracyjnych (konserwacji kanału „Strumień” i Strug dopływających).

Od dłuższego już czasu wiadomo, że w/w instytucji dramatycznie brakuje pieniędzy na realizację prac melioracyjnych w gminach.
 
Burmistrz przedstawił także wojewodzie sytuację w lokalnej oświacie i zrelacjonował prowadzone na terenie gminy inwestycje i remonty.

Poruszono kwestię uruchomienia w Pacanowie „ Klubu Seniora” oraz dofinansowań w ramach rządowych programów „usuwania skutków nawalnych deszczy” i „Programu Dróg Samorządowych”.

 98_Wojewoda.jpg

/Serwis Informacyjny UMiG/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwrot podatku akcyzowego I półrocze 2020r.

W dniach od 3 lutego do 2 marca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów pok. nr 9 będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego...