Wiadomości - Aktualności

Wioska Indiańska Manitu w Pacanowie zaprasza do swojego świata

Dodał: mratusznik Data: 2019-05-21 07:37:07 (czytane: 694)

Mieszkanie w indiańskim namiocie, czyli kipi, biesiady przy ognisku, budowanie totemu – wszystko to, co wiąże się z kulturą Indian, od dziś oferuje Europejskie Centrum Bajki.

 73_Wioska.jpg

To najnowsza atrakcja dla dzieci i młodzieży. W sosnowym lesie w Pacanowie pojawiła się Wioska Indiańska Manitu.

Indiańskie namioty zwane kipi są w pełni wyposażone i przystosowane do dłuższych pobytów. Jeden z nich pełni funkcję świetlicy i jadalni. Było to możliwe dzięki temu, że Europejskie Centrum Bajki zawarło partnerstwo publiczno – prywatne z lokalnym przedsiębiorcą, który udostępnił teren. Dodatkowo ECB otrzymało status organizatora turystyki i spełnia wszelkie wymogi do organizowania kolonii i półkolonii.

– Goście wioski indiańskiej będą mieli szansę przenieść się do świata Dzikiego Zachodu poprzez warsztaty prowadzone przez Wielkiego Wodza, będą biesiadować przy ognisku, nauczą się budowania totemów. Ale zwiedzą też Europejskie Centrum Bajki i pojadą do Kurozwęk, do krainy bizonów. Za te zajęcia będą odpowiadać nasi animatorzy, którzy tajemnice indiańskiej kultury poznawali podczas szkoleń i warsztatów – informuje Karolina Kępczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Turnusy będą „szyte na miarę”, a to oznacza, że oferta każdej grupy będzie dostosowana do wieku i oczekiwań odbiorcy.
– To oferta kierowana głównie do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, ale na wakacyjne turnusy zapraszamy też młodzież, także rodziny z dziećmi – mówi Karolina Kępczyk.

Pomysł utworzenia wioski indiańskiej pojawił się dwa lata temu. Jak mówi dyrektorka wystawa Bajkowy Świat prezentuje różne kultury, ale brakowało kultury indiańskiej.

Więcej informacji

/swietokrzyskie.pro/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.136.184

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji psów, kotów

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów informuje, że zgodnie z Uchwałą Nr VI/42/19 Rady Miejskiej w Pacanowie z dnia 11 lutego 2019r.,...