Wiadomości - Aktualności

Wiosenne porządki na drogach

Dodał: mratusznik Data: 2017-04-14 09:35:28 (czytane: 882)

Okres przedświąteczny Świąt Wielkanocnych każdego roku jest czasem generalnych porządków w domach, obejściu przydomowym po zimie.

Panie „wyżywają się” w myciu okien, praniu, sprzątaniu pomieszczeń i wokół domu. Kiedyś w miastach powszechnym zajęciem były obrazki - spotkania szczególnie panów przy trzepakach, gdzie czyściło się dywany. Ot zima się skończyła, słoneczko przygrzewa, można szeroko otworzyć okna, więc na Wielkanoc dom miał wyglądać błyszcząco, pachnąco i … czysto.

Wzorem porządków domowych Powiatowy Zarząd Dróg w Busku Zdroju rozpoczął sprzątanie dróg i ulic po zimowych ich utrzymaniu. Wzdłuż szczególnie chodników zaległa gruba warstwa piasku, zeschłych jesiennych liści i innych śmieci. Ich oczyszczeniem i zebraniem zajęła się specjalistyczna maszyna drogowa, aby na Wielkanoc  w tym zakresie widać było gospodarza. W czwartek migający „kogutami” zestaw czyszczący po południu i wieczorem pracował na terenie naszej gminy na odcinkach, gdzie są chodniki. Efekt – jest czyściutko i można świętować.

Najlepszych, zdrowych świąt … i po nich wracamy do kolejnych zadań utrzymania dróg powiatowych.

 0089_Porzadki1.jpg

0089_Porzadki2.jpg

0089_Porzadki3.jpg
 

/Robert Gwóźdź/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.119.26

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


16. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów - Hiszpania 1-3 czerwca 2018

06/03/2018

Uwaga! Uwaga!  Już w czerwcu ze stacji Centrum Bajki wyruszy pociąg pełen kolorowych zdarzeń i niezwykłych pasażerów. Rozpocznie się 16. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej – największa w Polsce impreza dla dzieci i młodzieży. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

1% na Stowarzyszenie G.L.K.S. Zorza - Tempo Pacanów

...