Wiadomości - Aktualności

Ważna informacja dla podatników

Dodał: mratusznik Data: 2016-02-17 09:08:17 (czytane: 3479)

W związku ze zmianą klasyfikacji gruntów dokonaną w 2015 roku przez Starostwo Powiatowe w Busku Zdroju dla działek zabudowanych o powierzchni nie przekraczającej 1 ha każdy z Urzędów Gmin i w tym również Gmina Pacanów mają obowiązek dokonać tych zmian zgodnie z zapisem w ewidencji gruntów i budynków.

Polegają one na tym, że grunty dotychczas sklasyfikowane jako użytki rolne po przeklasyfikowaniu oznaczono jako tereny mieszkaniowe (nie posiadające klasy). Oznacza to, że nie ma obecnie podstawy do naliczenia z nich podatku rolnego jak to było przed zmianą (brak klasy gruntu), natomiast podlegają podatkowi id nieruchomości naliczonej od 1m2 powierzchni.

Zawiadomienia w sprawie przeklasyfikowania gruntów było podane do publicznej wiadomości w dniu 30.09.2015 roku przez Państwa sołtysów.

>>Zawiadomienia

/Serwis Informacyjny UG/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.237.183.249

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Powszechny Spis Rolny

09/01/2020

więcej..