Wiadomości - Aktualności

Warsztaty origami w Szkole Podstawowej w Pacanowie

Dodał: mratusznik Data: 2018-12-06 07:24:06 (czytane: 837)

Podczas listopadowych spotkań uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach origami prowadzonych pod kierunkiem nauczycieli matematyki.

Origami jest to sztuka składania papieru. Uczy w jaki sposób bez cięcia, klejenia wydobyć różne cudowne kształty. Uczestnicy podczas zajęć mieli okazję zapoznania się z tradycyjnym origami oraz modułowym. Poznali tajniki sztuki origami i wykonali swoje pierwsze proste kształty potem trudniejsze i jeszcze trudniejsze. Sztuka ta rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i cierpliwość.

Podczas spotkań z origami wykonano między innymi:
-Sześcian/ kostkę
-Czworościan
-Motyla
-Mini łabędzia
-Choinkę
-Pieska
-Kostkę nieskończoności
-Kulę kolczasta i wiele innych.

Sztuka origami cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez co dzieci poświeciły jej dużo czasu. Po tych zajęciach jedno jest pewne nie myli się ten kto myśli, że ułożenie nawet prostych figur metodą origami wcale nie jest takie proste.  Należy bardzo starannie i dokładnie wykonywać każde zgięcie od pierwszego do ostatniego.  

0050_Spotkania1.jpg

0050_Spotkania2.jpg

0050_Spotkania3.jpg

0050_Spotkania4.jpg


/SP Pacanów/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.53.231

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zimowisko dla dzieci

pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych z terenu Gminy Pacanów ...