Wiadomości - Aktualności

Uczniowie z Rataj Słupskich w gronie "Najlepsi z najlepszych"

Dodał: administrator Data: 2022-06-21 11:04:00 (czytane: 287)

Podsumowanie całorocznych zmagań w ramach II Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Od 12 października 2021 roku do 18 czerwca 2022 roku szachiści ze Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich rywalizowali w II Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Byli to:
Grupa z klas I-VI
Kinga Mikuła, Krystian Korczak, Paweł Jaskowski, Filip Żyła, Szymon Czub
Grupa z klas VII- VIII
Marek Płachta, Oskar Pawlik, Alex Szpara, Francesco Sazio, Jakub Sosin, Piotr Bielacha

Turniej ten organizowany był przez Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy LUKKS w Kielcach, Szachową- Akademię.pl  oraz Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach. Patronat nad turniejem sprawowali Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,Kurator Oświaty w Kielcach, a także Wojewoda Świętokrzyski.

Przez cały ten czas ponad 400 uczniów pasjonujących się tą dyscypliną sportu ze szkół podstawowych i średnich z całego województwa świętokrzyskiego rywalizowało w 8 turniejach
on -line na platformie lichess.com.

Uczniowie którzy w turniejach tych uzyskali w sumie największą liczbę punktów i zajęli miejsca od 1-25 w swoich kategoriach wiekowych awansowali do turnieju finałowego określanego mianem „Najlepsi z najlepszych”, który odbył się 18 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach.

Niezwykle miło nam poinformować, że wszyscy uczniowie z naszej szkoły bardzo godnie zaprezentowali się w turniejach on-line, a trzech spośród nich wywalczyło awans do Finału Wojewódzkiego rozgrywanego "twarzą w twarz z przeciwnikiem" przy stoliku szachowym i tym samym znaleźli się w gronie „Najlepsi z najlepszych”
A byli to:
w kategorii klas IV- VI
- Jaskowski Paweł
- Korczak Krystian
w kategorii klas VII- VIII
- Płachta Marek

W turnieju finałowym chłopcy mieli okazję zagrać partie szachowe z najlepszymi zawodnikami z terenu województwa świętokrzyskiego.

Było to dla nich ogromne przeżycie i bezcenne doświadczenie, które na pewno będzie procentowało w następnych turniejach.

Za waleczną postawę uczniowie otrzymali piękne dyplomy i upominki.

Uczniowie serdecznie dziękują Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Eliaszowi, za to , że umożliwił im  udział w comiesięcznych  turniejach on – line.

/SP Rataje Słupskie/

"Nauczcie dzieci grać w szachy,
a o ich przyszłość możecie być spokojni."
Poul Morphy

87_Szachy1.jpg

87_Szachy2.jpg

87_Szachy3.jpg

87_Szachy4.jpg

87_Szachy5.jpg

Unable to connect to database