Wiadomości - Aktualności

Turniej siatkarski w Ratajach Słupskich

Dodał: MR Data: 2016-02-01 09:55:50 (czytane: 3497)

Po raz pierwszy od lat dziewięćdziesiątych minionego wieku w naszej gminie reaktywowano grę w siatkówkę mężczyzn. W latach 1987-1994 w sali gimnastycznej w Pacanowie odbywały się liczne turnieje i mecze ligowe w tej dyscyplinie sportu, a sekcja siatkówki mężczyzn ówczesnego klubu sportowego MLKS "Tempo" Pacanów walczyła z powodzeniem w lidze makroregionalnej. Po latach przerwy, w której dominowała piłka nożna trawiasta i halowa, znów wyłania się siatkówka.

Pokazał to turniej drużyn amatorskich o Puchar Wójta Gminy Pacanów rozegrany 24 stycznia b.r. w Ratajach Słupskich. Wystartowało w nim 6 ekip. Zawody wygrała drużyna GLKS "Zorza-Tempo", na drugim miejscu uplasował się zespół "Blok-Ekipa", a na trzecim waleczni "Oldboje” GLKS "Zorza- Tempo" (średnia wieku ponad 40 lat)! Czwarte miejsce wywalczyła reprezentacja Powiśla o dźwięcznej nazwie "Kaktus" Powiśle, piątą lokatę zdobyła reprezentacja Wójczy, a szóstą reprezentacja Gimnazjum z Rataj Słupskich.

W kategorii indywidualnej najlepiej atakującym został Sławomir Skiba z "Zorzy – Tempo", najwszechstronniejszym siatkarzem Mateusz Gumuła z "Blok – Ekipy", a najlepiej rozgrywającym Zbigniew Pluta z ekipy Olbojów "Zorza- Tempo".

Trzy pierwsze zespoły i trzej najlepsi siatkarze otrzymali okazałe puchary i statuetki.

Turniej zorganizowano w ramach zimowego programu rekreacji i sportu.