Wiadomości - Aktualności

Trasa Pacanów - Oleśnica oficjalnie otwarta!

Dodał: mratusznik Data: 2017-11-10 07:54:35 (czytane: 349)

8 listopada 2017 roku z udziałem przedstawicieli Gminy Pacanów i Powiatu Busko-Zdrój oficjalnie została przekazana do użytkowania kompleksowo przebudowana droga powiatowa Pacanów - Oleśnica.

Inwestycja zrealizowana została w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Roboty obejmowały poszerzenie jezdni do 5.5 metra z nową nakładką asfaltową, budowie chodnika, rowów po obu stronach korony drogi, przebudowie zjazdów na posesje, wykonaniu przepustów pod drogą, umocnieniu skarp betonowymi płytami ażurowymi, wykonaniu zabezpieczeń barierami typu „olsztyńskiego”, oczyszczeniu i wykarczowaniu zakrzaczenia na całej długości pasa drogowego. Przebudowany został odcinek 3555 metrów od skrzyżowania z ulicą Beszowską obok kościoła w Pacanowie do granicy gminy Pacanów z gminą Oleśnica. Koszt inwestycji to kwota 1 628 471,20 złotych i pieniądze pochodziły z budżetu państwa – 748 518,00 złotych, budżetu powiatu – 629 953,20 złotych, gminy Pacanów – 250 000,00 złotych. Zadanie wykonała firma „Fart” z Kielc.

"...To bardzo ważna inwestycja drogowa, o którą zabiegaliśmy od dłuższego czasu na terenie powiatu buskiego. Droga 0115T łączy bowiem gminy Pacanów i Oleśnica, z drogą krajową w kierunku Staszowa, Opatowa i Ostrowca Świętokrzyskiego jest przy tym ważnym łącznikiem dla podróżujących z północy województwa do Małopolski. Wyeksploatowana przez duże natężenie ruchu do granic możliwości a poprzez to coraz bardziej niebezpieczna w poruszaniu się i pojazdów i pieszych szczęśliwie dziś została przekazana użytkownikom” – powiedzieli starosta buski Jerzy Kolarz i wójt gminy Wiesław Skop.

Pierwszą osobą, która przecinała wstęgę była uczennica szkoły w Pacanowie Weronika, mieszkająca na ulicy Oleśnickiej, dla której codzienna droga do szkoły będzie i bezpieczniejsza i przyjemniejsza w przemieszczaniu się.

W  otwarciu drogi wzięli udział również Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek wraz z radnymi powiatowymi: Robertem Gwoździem, Krzysztofem Eliaszem Jerzym Kordosem i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Tułak. Ze strony Gminy Pacanów w otwarciu wzięli udział także Przewodniczący Rady Gminy Jan Nowicki wraz z radnymi z Pacanowa: Michałem Kumoniem i Michałem Wojtysiem, sołtys Pacanowa Jan Łuszcz.

 0054_Otwarcie1.jpg

0054_Otwarcie2.jpg 

0054_Otwarcie3.jpg 

0054_Otwarcie4.jpg 

0054_Otwarcie5.jpg 

0054_Otwarcie6.jpg 

0054_Otwarcie7.jpg 

/Serwis Informacyjny UG/

Zdjęcia: Robert Gwóźdź

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.108.19

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i elektronicznego

W miesiącu listopadzie 2017 r. na terenie gminy Pacanów odbędą się zbiórki mobilne odpadów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego...