Wiadomości - Aktualności

Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego

Dodał: mratusznik Data: 2017-03-24 07:25:00 (czytane: 2507)

W dniu 21 marca 2017 roku w hali sportowej w Bilczy odbył się finał akcji „Świętokrzyski Dzień Tenisa Stołowego” organizowany przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Zawody te poprzedziły rozgrywki wewnątrzszkolne, które odbyły się w dniu 17 marca 2017r. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowano po dwa gimnazja i dwie szkoły podstawowe z każdego powiatu. Powiat buski reprezentowało min. Gimnazjum Nr2 w Ratajach Słupskich.

Drużyny liczyły po dwie dziewczyny i dwóch chłopców. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 40 dziewczyn i ponad 40 chłopców w wieku gimnazjalnym. W wyniku zaciętej i wyczerpującej rywalizacji nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie lokaty. W kategorii chłopców na podium stanął, zajmując III miejsce Damian Liczner, VII miejsce zajął Mateusz Kareta.

W kategorii dziewcząt VII miejsce wywalczyła Agnieszka Matuszewska, a VIII Aleksandra Babiarz.

Biorąc pod uwagę liczbę uczestników i bardzo wysoki poziom zawodów ( duża część uczestników to aktualnie trenujący w klubach zawodnicy ) wszystkim naszym uczniom należą się ogromne brawa!

Damian Liczner w nagrodę za swoje osiągnięcie otrzymał z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pana Kazimierza Mądzika piękny medal i nagrodę rzeczową.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !