Wiadomości - Aktualności

Środki finansowe na wodomierze z odczytem radiowym dla Gminy Pacanów

Dodał: mratusznik Data: 2018-04-11 11:19:37 (czytane: 669)

Wniosek Gminy Pacanów o dofinansowanie projektu pn. „Podniesienie jakości obsługi mieszkańców, poprzez wdrożenie innowacyjnych rozwiązań wpływających na poprawę efektywności i dostępności e-usług w gminach: Stopnica, Wiślica, Solec- Zdrój, Nowy Korczyn, Tuczępy, Pacanów" złożony w ramach działania 7.1. RPOWŚ na lata 2014 - 2020, został zakwalifikowany do dofinansowania.

W ramach projektu, w którym uczestniczy sześć gmin z terenu Powiatu buskiego otrzyma dofinansowanie w kwocie 5 556 410,17 zł. łączna wartość projektu wynosi 7 290 935,70 zł, w tym na Gminę Pacanów przypada kwota dofinasowania z RPOWŚ w wysokości 1 060 718,36 zł, środki własne i koszty niekwalifikowane w wysokości  347 361,04 zł.

W projekcie przewidziane do realizacji są następujące zadania:
-Utworzenie Portali interesanta, które mają na celu zwiększenie dostępności mieszkańców i przedsiębiorców do cyfrowych e-usług publicznych w ramach których mieszkańcy uzyskają możliwość złożenia za pomocą utworzonego portalu informacji z zakresu podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego, od środków transportowych, zwrotu podatku akcyzowego, zezwoleń na sprzedaż alkoholu, złożenie deklaracji o odpadach, złożenie wniosku o zajęcie pasa drogowego, wniosku o warunki techniczne podłączenia do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, o zawarcie umowy, zmianę danych do fakturowania, zgłaszanie awarii, otrzymywanie rozliczeń za wodę i ścieki w formie e-faktury, podgląd zużycia wody i ścieków i inne. Dostęp do w/w usług możliwy będzie z urządzeń stacjonarnych i mobilnych po uprzednim zalogowaniu się do portalu.
-Modernizacja systemów dziedzinowych w celu umożliwienia prawidłowego funkcjonowania e-usług, w tym zakup i instalacja oprogramowania niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania w/w usług.
-Wdrożenie systemu e-Woda umożliwiającego zdalny (radiowy) odczyt wodomierzy, oraz prowadzenie wszelkich rozliczeń za pomocą portalu interesanta. Zainstalowanie wodomierzy radiowych umożliwi częstszy odczyt i wystawianie faktur za zużytą wodę, zastosowane wodomierze o wysokiej klasie dokładności pozwolą na precyzyjniejsze rozliczenia zużytej wody i ścieków, ponadto dzięki możliwości dobowego monitorowania zużycia wody możliwe będzie szybkie i skuteczne reagowanie na wszelkie reklamacje zgłaszane przez odbiorców wody.
-Modernizacja strony www Urzędu w celu umożliwienia korzystania z portalu interesanta przez użytkowników.
-Dostawa sprzętu informatycznego (modernizacja serwerowni, zakup sprzętu komputerowego, zakup oprogramowania),
-Promocja projektu,

Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2018-2020.

 0090_Wodomierz.jpg

/Serwis Informacyjny UG/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 107.21.16.70

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...