Wiadomości - Aktualności

Spotkanie z "Grupą Zaelektryzowani"

Dodał: mratusznik Data: 2019-04-03 07:42:02 (czytane: 389)

26 marca 2019 r. uczniowie ZPPO w Wójczy wzięli udział w niecodziennej lekcji pt.: „Fizyka wszędzie styka” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani.

W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów. Uczniowie obserwowali między innymi: zjawisko powstawania chmury w szklanym słoju, efekt działania fali uderzeniowej.

Oglądali efektowne pokazy, ale sami również brali udział w niektórych eksperymentach. W przystępny sposób dowiadywali się o wielu ciekawych zjawiskach fizycznych, zastosowaniach ciekłego azotu czy helu oraz co bardzo ważne - zachowaniu przy tym szczególnej ostrożności.

Lekcja pt. „Fizyka wszędzie styka” pozwoliła dzieciom dostrzec i zrozumieć ciekawe zjawiska fizyczne, które towarzyszą im często na co dzień, a nie zawsze je dostrzegają.

 81_Spotkanie1.jpg

81_Spotkanie2.jpg 

81_Spotkanie3.jpg 

81_Spotkanie4.jpg 

81_Spotkanie5.jpg 

81_Spotkanie6.jpg 

81_Spotkanie7.jpg 

81_Spotkanie8.jpg 

/SC/

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.36.101

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie w bibliotece z autorką Agatą Kołakowską

W dniu 25 kwietnia 2019 r. o godz. 16:00...