Wiadomości - Aktualności

Słupia "domki" doczekała się przebudowy drogi

Dodał: mratusznik Data: 2019-08-26 12:44:45 (czytane: 389)

Nie ustają letnie prace modernizacyjne na drogach gminnych. Dopiero w ubiegłym tygodniu odebrano zmodernizowane odcinki dróg w Trzebicy (dwa) i Woli Biechowskiej (dwa), a już kolejne zadanie zmierza ku końcowi.

Tym razem w Słupi w kolonii zwanej potocznie "domkami" Staszowski Przedsiębiorstwo Robót Drogowych kończy przebudowę łącznika pomiędzy drogą krajową nr 73, a powiatówką od Słupi do Pacanowa.

Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Gminnych i Powiatowych na rok 2019". Łączny koszt opiewa na 208 286,00 PLN. Połowę tej kwoty pokrywa budżet gminy.

W ramach przebudowy zostanie wymieniona i wzmocniona nawierzchnia asfaltowa na poszerzonej do 5 metrów podbudowie. Dzięki temu w razie kryzysowej sytuacji na drodze nr 73 możliwy będzie czasowy objazd wspomnianym łącznikiem także ciężkich samochodów.

Kolejne dofinansowanie, tym razem z budżetu województwa otrzymała gmina na remont drogi dojazdowej do pól w miejscowości Żabiec. Umowę na 51 tys. zł wsparcia podpisze burmistrz w dniu 29.08.2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

98_Droga1.jpg

98_Droga2.jpg
/Serwis Informacyjny UMiG/

Zobacz także

Kosmiczny Sylwester

Dodane: 2019-12-12 14:45 - Komentarze  (0)  czytane (167)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.229.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

...