Wiadomości - Aktualności

Sadzenie drzew miododajnych

Dodał: administrator Data: 2022-11-10 14:11:52 (czytane: 510)

Gmina Pacanów w ramach projektu finansowanego ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego pn.: „Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim - 2022” otrzymała 10 szt. sadzonek drzew miododajnych tj. śliwa wiśniowa oraz 50 szt. krzewów miododajnych gat. irga dammera.

Drzewa zostały posadzone na działce nr 1186/2 obręb Słupia, obok siłowni plenerowej na placu stadionu. Krzewy posadzone zostały wzdłuż ulicy Krótkiej w m. Pacanów.

Nasadzenie drzew i krzewów miododajnych stanowią ważny element proekologicznych i środowiskowych działań przyjętych przez samorząd Województwa Świętokrzyskiego, wpisujący się w Europejską Strategię Bioróżnorodności do 2030r pod nazwą „Przywracanie przyrody do naszego życia”, która zapowiada odbudowę różnorodności biologicznej Europy z korzyścią dla ludzi, klimatu i planety. Jednym z głównych celów nowej Strategii jest zasadzenie 3 ,miliardów drzew oraz powstrzymanie i odwrócenie procesu spadku liczebności owadów zapylających, szczególnie pszczół.

 59_Drzewa1.jpg

59_Drzewa2.jpg 

59_Drzewa3.jpg 

59_Drzewa4.jpg 

59_Drzewa5.jpg 

59_Drzewa6.jpg 

/Serwis Informacyjny UMiG/