Wiadomości - Aktualności

Sadzenie drzew miododajnych

Dodał: administrator Data: 2021-11-10 09:27:45 (czytane: 340)

Gmina Pacanów w ramach projektu finansowanego ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego pn.: „Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim” otrzymała 30 szt. sadzonek drzew miododajnych tj. lipa drobnolistna – 10 szt., klon pospolity 10 szt., jarząb pospolity 10 szt.

Drzewa zostały posadzone 4 listopada br. na działce nr 1186/2 obręb Słupia.

Nasadzenie drzew i krzewów miododajnych stanowią ważny element proekologicznych i środowiskowych działań przyjętych przez samorząd Województwa Świętokrzyskiego, wpisujący się w Europejską Strategię Bioróżnorodności do 2030r pod nazwą „Przywracanie przyrody do naszego życia”, która zapowiada odbudowę różnorodności biologicznej Europy z korzyścią dla ludzi, klimatu i planety. Jednym z głównych celów nowej Strategii jest zasadzenie 3 ,miliardów drzew oraz powstrzymanie i odwrócenie procesu spadku liczebności owadów zapylających, szczególnie pszczół.

 56_Drzewa1.jpg

56_Drzewa2.jpg 

56_Drzewa3.jpg

56_Drzewa4.jpg

56_Drzewa5.jpg

56_Drzewa6.jpg 

/Serwis informacyjny UMiG/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiany w zasadach przemieszczania świń (przypomnienie)

Rolnik utrzymujący świnie, który będzie chciał przemieszczać zwierzęta poza strefy ASF będzie musiał do 1 listopada br. posiadać...